İlimizi bölge yarışmalarında temsil edecek bilgi yarışması birincileri belli oldu

İlimizi bölge yarışmalarında temsil edecek bilgi yarışması birincileri belli oldu

Kültür Sanat yarışmaları kapsamında Bilgi Yarışması İl Birinciliği dünl Müdür Elazığ Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlk Merkezinde gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Kültür Sanat yarışmaları kapsamında Bilgi Yarışması İl Birinciliği dün Müdür Elazığ Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlk Merkezinde gerçekleştirildi.


Pandemi öncesi yoğun katılım ve çeşitli organizasyonlarla daha neşeli hale getirilen yarışmalar, pandeminin ortaya çıktığı 2020 Mart ayından itibaren Online(Çevrimiçi) olarak gerçekleştirildi. 


Kültür Sanat yarışmalarında üst üste Türkiye derecesi alan Elazığ'dan gençler şehrimizi gururlandırırken bu yıl da yine Türkiye derecelerinin Elazığ'dan çıkacağına dair büyük umutlar var.


Üniversite ve Lise olarak yapılan yarışmalara Üniversite kategorisinde 5 takım 15 katılımcı ile gerçekleşen yarışmada İkinci Yeniciler Grubu 1. olurken, Bedr’in Aslanları 2., Bilgi Tutkunları ise 3. oldu.


Lise kategorisinde 9 takım 27 katılımcının katılımıyla gerçekleşen yarışmada son 4 takım puan eşitliğinden ötürü yedek sorulara kalırken yapılan yarışma sonucunda Kaya Karakaya Fen Lisesi 1., Ahmey Kabaklı Fen Lisesi 2., Cemil Meriç Fen Lisesi 3. olarak kıyasa geçen mücadeleyi sonuçlandırdılar. Birincinin belirlenmesiyle il finalleri de sonuçlanmış oldu.


Böylelikle Üniversite grubunda İkinci Yeniciler, Lise grubunda ise Kaya Karakaya Fen Lisesi derece alarak şehrimizde yapılacak olan Bölge Finallerinde ilimizi temsil edecek.


İl Müdürü Abdulsamet Eren; yaptığı açıklamada kültür sanat yarışmalarının her yıl düzenli olarak gerçekleştirildiğini gençlerimizin bu yarışmalara katılım sağlamaları ve derece almaları konusunda ısrarcı olduklarını belirterek özellikle şehrimizden yoğun katılımların olması hususunda çağrılarda bulunduklarını ve bu çağrıyı yinelediklerini ifade etti.


Eren; "İl Finali gerçekleşti, Bölge Finalleri de Şehrimizde gerçekleşecek inşallah. Doğu Anadolu Bölgesinden 1. olan takımları şehrimizde ağırlayacağız, buradan da birinci çıkan gençlerimizi Ankara’ya Türkiye Finallerine göndereceğiz. Umudumuz ve temennimiz Şehrimizin birinci geleceği bir bölge finali olur, ardından da Türkiye Finallerinde de alışık olduğumuz Birinciliklerimize bir yenisini daha eklemiş oluruz. Dereceye girmeyen ve katılamayan gençlerimizde üzülmesinler önümüzdeki yıl daha yoğun bir katılımla bekliyoruz inşallah. Bundan ötürü katılan yarışmacılarımıza teşekkür ediyor, Bölge Finallerinde başarılar diliyoruz." dedi.

DİĞER HABERLER