AFAD’dan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline eğitim

AFAD’dan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline eğitim

AFAD tarafından; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer) eğitimi verildi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer) eğitimi verildi.  


Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü toplantı salonunda yapılan KBRN Eğitimine İl Müdürü Dr. Turan Karahan, Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Özkan Özbay,  İl Müdür yardımcısı, Şube Müdürleri ve personel katıldı.


Eğitimin açılışında konuşan İl Müdürü Karahan; “ Müdürlüğümüz personeline İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünce çevremizde  insanları etkileyebilecek olan KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer) olaylarına etkin hızlı ve doğru müdahale yöntemlerini uygulamak, kişisel koruyucu ekipmanlarının standartlarını öğrenmek, saha ve olay yeri yönetim becerilerini kazandırmak, KBRN maddelerinin insan, doğa ya da teknoloji kaynaklı kontrolsüz olarak yayılmasıyla oluşan tehdit ve tehlikeler için personelimize bilgi verilmiştir. Kurumumuz personeline vermiş oldukları eğitimden dolayı Elazığ İl AFAD Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz" dedi.


DİĞER HABERLER