Su ürünleri av yasağı 1 Nisan’da başlıyor…

Su ürünleri av yasağı 1 Nisan’da başlıyor…

tüm iç sularımızda 2021 Yılı Su Ürünleri Avlanma Yasağı 01 Nisan 2021 tarihinde başlıyor. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yasak süresince uygulanacak kısıtlamaları açıkladı.

İlimiz sınırları içerisinde yer alan tüm iç sularımızda 2021 Yılı Su Ürünleri Avlanma Yasağı 01 Nisan 2021 tarihinde başlayıp 30 Haziran 2021 tarihinde sona erecek


Avlanma yasağı süresince amatör ve ticari amaçlı su ürünleri avcılığı yasak olacak.


Yine yasak süresince yetiştiricilik ve deniz balıkları hariç, diğer iç su balıklarının her ne suretle olursa olsun avlanması, satışı ve nakli tamamen yasaklı olacak.


Tarım ve Orman; il ve ilçe müdürlüklerimizde görevli personel ile kolluk kuvvetleri avlanma yasağı döneminde, kanun ve yönetmeliklerdeki yasak, sınırlama ve yükümlülüklere aykırı hareket edenler hakkında İdari Para Cezası uygulayacak. 


Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:


"Bu dönem içerisinde koruma ve kontrol faaliyetlerinin daha etkin ve yaygın olarak yapılabilmesi duyarlı vatandaşların işbirliği ile mümkün olacak. Bu işbirliğini sağlamak için vatandaşlarımız su ürünleri av yasağı süresince 241 16 16 – 241 17 17 nolu İl Müdürlüğümüz telefonları ile 155 Polis ve 156 Jandarma ihbar hattına bildirimde bulunabilirler. 


İlimiz su ürünleri avlak sahalarında İl Müdürlüğümüz su ürünleri denetim ekipleri tarafından yürütülmekte olan kontrol faaliyetleri av yasağı süresinde de artarak devam edecektir. Ticari ve amatör su ürünleri avcılığı yapan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için su ürünleri av yasaklarına uymaları hem kendi menfaatleri hem de su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşımaktadır."
DİĞER HABERLER