Önce ailesinden sonra belediyeden Şehit Fethi Sekin'in istismar edilmesine engel! Başkan'dan sert açıklama...

Önce ailesinden sonra belediyeden Şehit Fethi Sekin'in istismar edilmesine engel! Başkan'dan sert açıklama...

Sözcü Gazetesi tarafından 20 Şubat 2021 tarihinde yapılan “Şehidin Külliyesi Ortada Kaldı” başlıklı habere istinaden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından yapılan açıklama şöyle...

Türkiye'deki İsrail'in medya ve akademiya ayağının sesi en çok çıkan unsurlarından olan Sözcü Gazetesi'nin son dönemde Elazığ'a olan ilgisi büyük dikkat çekiyor.


Harput'ta dünyada eşi benzeri olmayan Diyanet Külliyesi'nin yapılmasını engellemek için sık sık aleyhte karalama haberleri yapan malum gazete şimdilerde ise şehidimiz Fethi Sekin'in külliyesinin neden yapılmadığını sorgulamaya başladı.


Bir taraftan Diyanet Külliyesi'nin yapılmasını engellemek için her türlü aleyhte yayını sayfalarına taşıyan Sözcü Gazetesi diğer taraftan Baskilli kahraman şehidimiz Fethi Sekin'in yargı yoluyla inşaatı durdurulan külliyesinin neden bitmediğini gündeme getiriyor.


Yani maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek! AKP iktidarını Elazığ'da zayıflatmak, şehrimizin daima devletinin safında yer alan tavrını bozmak için yoğun bir çaba harcayan malum zihniyetin şehrimiz için özel bir proje hayata geçirmek istediği anlaşılıyor. İlginçtir; CHP de şu sıralar büyük bir bütçe hazırladığı iddiasıyla "Elazığ'da iki vekil çıkaracağız" propagandalarına başlamış durumda...


Zaten nereyi açsanız Gürsel Erol güzellemelerinden geçilmiyor. Konunun tamamen "duygusal" olduğunu söylemek mümkün. Ancak hatırlatalım aynı propagandalar Ali Özcan'ın adaylığı döneminde de yapıldı. Sonuçta ise ortada ne bütçe ne de bir CHP seçmeni olmadığı seçimden sonra anlaşıldı. Güzelleme yapanlara "Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak var" sözünü de not düşelim!


PKK'ya her türlü propaganda desteğini veren Sözcü ve benzeri yayın organları PKK'nın şehit ettiği Fethi Sekin'i ise her fırsatta istismar etme yolunu seçiyor.


Dün yine aynı kesimin Şehit Fethi Sekin'in ailesine devletin bakmadığı, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in destekleri ile yaşadıkları haberleri yayınlanmıştı. Bunun üzerine şehidimizin ailesi bir açıklama yayınlayarak iddiaların aslının olmadığını, devletin desteğinin kendilerine yettiğini belirtmiş bu zihniyete ve istismarına geçit vermemişti.


Ancak üzerinden çok geçmeden bu kez de şehidimizin külliyesi üzerinden istismara yeltenen Türkiye düşmanı bu yapı Sözcü Gazetesi ve Gürsel Erol eliyle sürekli konu etrafında gündem oluşturuyor.


Elazığ Belediyesi bu istismara sessiz kalmadı ve dün bir açıklama yaparak Sözcü Gazetesi ve Gürsel Erol'un tavırlarındaki senkronize samimiyetsizliğe dikkat çekti.


Sözcü Gazetesi tarafından 20 Şubat 2021 tarihinde yapılan “Şehidin Külliyesi Ortada Kaldı” başlıklı habere istinaden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından yapılan açıklama şöyle:


“İzmir Adliyesi önünde 5 Ocak 2017’de PKK tarafından gerçekleştirilen hain terör saldırısında şehit düşen Kahraman Şehidimiz Fethi Sekin anısına Baskil ilçemizin Doğancık Köyü'nde Samsun merkezli Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu tarafından Külliye inşası çalışmalarına başlanmıştı. Ridan İnşaat Limited Şirketi’ne ait Gür-Aş Yapı isimli yüklenici firma 1 Ocak 2019 tarihinde Fethi Sekin Külliyesi inşaatına başlamıştı. Ancak külliyeyi yaptıracağını söyleyen Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu tarafından yüklenici firmaya ödeme yapılmamasından dolayı külliyenin inşaatına ara verilmişti.


Sürecin sekteye uğraması ile Elazığ Belediyesi olarak sorumluluk anlayışıyla kahramanımız adına Baskil ilçemizde yapımına başlanan külliye inşaatına ilişkin Doğancık Köyü Muhtarlığı ile bir protokol yapılarak 03.07.2020 tarihinde yeni bir ihale gerçekleştirilmiştir. İhalenin gerçekleştirilmesinin ardından çalışmalara başlanmış ancak; açılan alacak davasına ilişkin Elazığ 3.Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 12.08.2020 tarihli yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle çalışmalar durdurulmuştur. 


Elazığ Belediyesi olarak yargı sürecinin devam etmesi ve konunun hassasiyeti göz önünde bulundurularak şehidimizin ailesiyle de görüşmeler yapılmış, bunun neticesinde Baskil Kaymakamlığı, Baskil Milli Emlak Şefliği ve Elazığ İl Özel İdaresi ile görüşmeler gerçekleştirilerek Doğancık Köyünde yeni yer tahsisi için çalışmalar başlatılmıştır. 


Yürütülen çalışmalar neticesinde Özel İdareye ait bir alanın Elazığ Belediyesine devri geçtiğimiz hafta sağlanmıştır. Projesi hazır olan Külliye inşasına ilişkin ihale 2021 yılı içerisinde yapılarak inşa çalışmalarının yıl içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. 


Tüm bu gelişmeler CHP Milletvekili Gürsel Erol’un ve kamuoyunun malumudur. 


Geçtiğimiz günlerde 30 CHP milletvekiliyle şehrimize gelerek şehidimizin kabrini ziyaret etmişlerdi. 


Adı geçen bu ziyarette Sayın Erol yukarıda bahsettiğimiz gerçekleri çok iyi bilmesine rağmen Külliye’yi yapamadılar, diyerek her zaman yaptığı gibi bu konuyu da manipüle etme yoluna gitmiştir. 


Bizim siyasetimiz manipülasyondan uzak hizmet ve icraat siyasetidir. 


Belediyemize yönelik samimiyetten uzak, isnatsız ve hamasi söylemlerine en güzel cevabı icraatlarımızla vermeye devam edeceğiz.


İzmir Büyükşehir Belediyesinin Külliye yapımı için sözde 6 milyon TL ayırdığını iddia eden Sn. Vekil’e bu bütçeyi her yağmur sonrası afet bölgesine dönüşen güzelim İzmir için harcamalarını tavsiye ediyoruz.


Sözcü Gazetesinin yukarıdaki yaklaşımın paralelinde, konuyu manşetine taşıması oldukça manidardır.


Her fırsatta milli ve manevi değerlerimize saldırılarıyla kime  sözcülük yaptığı aşikar olan ‘SÖZCÜ’ Gazetesi’nin bu girişiminin kime hizmet ettiği gayet açıktır. Aynı gazete daha önce Belediye Başkanımız Sn. Şahin Şerifoğulları’nın Ayasofya-ı Kebir Camii’nin açılış programına iştirakini asılsız bir haberle gündemine taşımıştı. Yine aynı gazete ihtiyaç sahibi öğrencilere rekor sayıda tablet dağıtımımızı gölgelemek ve karalamak için seviyesiz ve asılsız bir habere imza atmıştı. 


Bu gazete eli kanlı terör örgütü PKK’nın siyasi temsilcisi olan HDP ile kol kola yürüyen CHP’nin SÖZCÜLÜĞÜNÜ yapmaktadır. 


Kahraman şehidimizin aziz hatırası üzerinden algı ve siyaset yapma girişimi asla kabul edilemez. 


Elazığ Belediyesi olarak kahraman şehidimizin aziz hatırasına sahip çıkarak gerekli çalışmaları yapmaya kararlılıkla devam edeceğiz. 


Şehit Fethi Sekin Külliyesi Elazığ Belediyesi tarafından bu yıl inşaa edilecektir.”

DİĞER HABERLER