Gençlik Spor İl Müdürlüğü depremin ilk gününde de yıl dönümünde de depremzedenin yanında...

Gençlik Spor İl Müdürlüğü depremin ilk gününde de yıl dönümünde de depremzedenin yanında...

Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi 24 Ocak Elazığ Depreminin yıldönümü sebebiyle Aşağı Demirtaş konteyner kenti ziyaret etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini gerçekleştiren Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi 24 Ocak 2020 tarihinde şehrimizde meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremden etkilenen vatandaşları depremin birinci yıl dönümünde Aşağı Demirtaş konteyner kentinde ziyaret etti.


Gerçekleştirdikleri psikososyal çalışmalarla depremin izlerini silmeye çalıştıkları gençler ve çocuklarla bir araya gelen merkez eğitmenleri ilk günkü gibi gençlerle yardımlaşma ve dayanışma içerisinde keyifli vakit geçirdi.


Gençlik Merkezi Müdürü Serkan Sis açıklamasında "Depremin olduğu ilk günden itibaren Kırmızı ve Mavi yeleklilerimizle sahada yerimizi alarak psikososyal çalışmalarla gençlerimizde depremin oluşturduğu psikolojik hasarı en aza indirgemeye çalıştık. Çadır kentlerde kurduğumuz etkinlik çadırlarımızla faaliyetlerimizi sürdürerek konteyner kentlerde etkinliklerimize devam ettik. Bugün de Aşağı Demirtaş Konteyner kentte, Çeşitli oyunlar, müzikal eğlenceler ve hazırladığımız hediye paketlerimizi çocuklarımıza dağıtarak tekrar yüzlerinde tebessüm oluşturmanın haklı gururunu yaşadık." dedi.


İl Müdürü Abdulsamet Eren ise açıklamasında "Bir Tebessüm İçin Geliyoruz" vurgusu yaparak; "Depremin ilk anından itibaren bütün tesislerimizi depremzedelerimizin hizmetine açtığımız, sıcak çorbamızla beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, devletimizin bütün imkanlarıyla cansiperane vatandaşlarımızın yanında yer aldığımız, akabinde “ Bir Tebessüm İçin Geliyoruz“ mottosuyla gerek tesislerde gerekse kurduğumuz etkinlik çadırlarımızda çocuklarımızın yüzünü güldürmeye, depremin bırakmış olduğu psikolojik hasarı silmeye çalıştık. Bugünde depremin 1. Yılında tesislerimiz de ağırladığımız misafirlerimizi konteyner kentte selamladık. bu bağlamda özverili gayretleri ve tüm benliğimizle sahada yer alan Kırmızı ve Mavi Yeleklilerimiz, yalnız bırakmadıkları için yürekten kutluyor, Rabbim böyle acıları tekrar yaşatmasın diyorum" dedi.

DİĞER HABERLER