Aşı ile ilgili tüm merak ettiklerinizi sorabileceğiniz o numara...

Aşı ile ilgili tüm merak ettiklerinizi sorabileceğiniz o numara...

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Covid -19 Aşısı Bilgilendirme Masası” kuruldu. Vatandaşlar merak ettiği soruların cevabını bu numaradan öğrenebilecekler...

Tüm ülkede olduğu gibi ilimizde başlatılan koronavirüs aşılma programı hakkında vatandaşlarımızdan gelen yoğun soru ve bilgi talebi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Covid -19 Aşısı Bilgilendirme Masası” kuruldu.


Bilindiği üzere ilimizde 14.01.2021 tarihinde aşılama programının birinci adımı sağlık çalışanlarına yönelik, birinci aşamanın 2.adımında ise 19.01.2021 tarihi itibari ile Huzurevi, engelli ve Bakım Merkezlerinde kalanlar ve bunların bakımından sorumlu çalışanlar ile 90 yaş üstü vatandaşlarımızı kapsayacak şekilde başlatılmıştı.Koronavirüs aşısı ile ilgili tüm soruları cevaplandırmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne gelen yoğun bilgilendirme talebi üzerine müdürlük tarafından yapılan düzenleme ile 0 424 606 27 90 telefon numarasıyla "COVİD-19 Aşı Bilgilendirme Masası" kuruldu.


Vatandaşlar, 0 424 606 27 90 telefon numarasından oluşan çağrı karşılayıcı masasındaki görevlilere aşı uygulama takvimi, kapsamı, kimlerin aşı olabileceği, aşı öncesi ve sonrası yapılması gerekenler hakkında her türlü soruyu sorabilecekler.


Müdürlükten yapılan açıklamada "Halkımızın aşı takvim sürecine ve pandemiden korunmak için maske, mesafe ve hijyene gerekli hassasiyeti göstereceklerinden emin olarak, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler dileriz" denildi.

  
DİĞER HABERLER