Şehir Hastanesi'nde ikinci PCR Cihazı kuruldu!

Şehir Hastanesi'nde ikinci PCR Cihazı kuruldu!

Hastaneye Başhekim olarak atanan Prof.Dr. Erol Keleş’in görevi devralmasının ardından, hastane yönetimi tarafından uygulamaya konulan ilk çalışmalardan biri olarak, PCR laboratuvarına ikinci bir cihaz kurularak hizmete açıldı.

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de sürdürülen koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde PCR (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) tanı laboratuvarı Eylül 2020 tarihinde kurularak hizmete açıldı. Açıldığı günden itibaren yaklaşık 50 binin üzerinde test yapılan koronvirüs tanı laboratuvarı, koronavirüs tanısı konulan hastaların tedavi sürecinin etkin bir şekilde işletilmesine büyük katkı sundu.Hastaneye Başhekim olarak atanan Prof.Dr. Erol Keleş’in görevi devralmasının ardından, hastane yönetimi tarafından uygulamaya konulan ilk çalışmalardan biri olarak, PCR laboratuvarına ikinci bir cihaz kurularak hizmete açıldı. Laboratuvara kurulan ikinci cihaz sayesinde, tek bir cihaz bulunmasından kaynaklı sorunların önüne geçilebilecek.Tüm güvenlik prosedürlerinin uygulandığı laboratuvarda, gelen numuneler önce hasta kabul işleminden geçirilerek tasnif ediliyor. Güvenlikli kabinlerde Laboratuvar Teknisyenleri tarafından işleme tabi tutulan numuneler cihaza yüklenerek analiz ediliyor. Mikrobiyoloji Uzmanları tarafından değerlendirilen analiz sonuçları sisteme aktarılarak işlem tamamlanıyor. Laboratuvar 24 saat esasıyla çalışacak.


PCR laboratuvarında incelemelerde bulunan Başhekim Prof. Dr. Erol Keleş, laboratuvara kurulan ikinci cihazla tek cihaz bulunmasından kaynaklı sorunların önüne geçilebileceğini belirterek, bu süreçte büyük destekleri olan Sağlık Bakanlığına ve İl Sağlık Müdürlüğüne şükranlarını iletti.

DİĞER HABERLER