Yatırımcı %50 hibe alsın diye tanıtıma devam

Yatırımcı %50 hibe alsın diye tanıtıma devam

Bakanlığın 13. Etabını açıkladığı Tarıma Dayalı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı çerçevesinde sunulan %50 hibe desteklerini anlatmak için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü etkinliklerini sürdürüyor.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar 13. Etap %50 Hibe Projeleri Tanıtım Toplantısı Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşti. Programa İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, TSO Başkan Yardımcıları, teknik personel ve üyeler katıldı.


Yatırım düşünen yatırımcıların önünü açmak hem ilimize hem bölgemize hem de ülkemize yeni yatırım olanakları kazandırmak, istihdama katkıda bulunmak üzere toplandıklarını belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak Hükümetimizin ortaya koyduğu destekleme politikaları çerçevesinde birçok başlıkta destekler sunduklarını, Tarım ve Hayvancılık konusunda doğan buzağıdan sera yapımına, süt üretiminden bütün hayvancılık başlıklarına kadar 40 civarında başlıkta destek olduğunu söyledi.


Elazığ TSO Meclis Toplantı Salonundan yapılan programa İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, TSO Başkan Yardımcıları, teknik personel ve üyeler katıldıKARAHAN: 2.5 MİLYON'A KADAR YAPILAN YATIRIMLARA %50 HİBE

Karahan; “Bugün konuşacağımız desteklerin Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı… Destekleme başlıkları; yenilenebilen enerji sistemleri, sera yapımı, mantar üretimi, arıcılık makine ve ekipmanları, soğuk hava depoları, çelik silolar, kırsal turizm yatırımları, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yatırımları gibi birçok başlığı içinde barındıran 2.5 milyona kadar yapılacak yatırımlara %50 hibe desteği sunulan bir program… Elazığ İli olarak 2006 yılından beri uygulanan ve Bakanlığımız tarafından çok disipline edilmiş olan bu desteklerden 81 İl içerisinde en fazla proje yapan, bu yatırımları fazla sayıda gerçekleştiren ve en fazla istihdama katkı sunan il olma hedefiyle yatırımcıları bünyesinde bulunduran Sanayi ve Ticaret Odamızla birlikte çalışacağız...” dedi.


TETİK: BİRLİKTE ÖNEMLİ HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ

Ticaret Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Tetik ise Kırsal Kalkınma desteklerinin tanıtım lansmanının Meclis salonunda yapılmasının kendileri için onur verici olduğunu belirtti. Ticaret ve Sanayi Odası olarak Valiliğin başkanlığında, Belediye ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün teknolojik tarım altyapısıyla önemli yatırımlarının olduğunu gerek basın ve gerek sosyal medya aracılığı ile takip ettiklerini ifade eden Tetik sera yatırımları, su ürünleri, hayvancılık ve kanatlı hayvancılık yatırımlarıyla beraber daha ileri seviyelere ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.


Desteklenen bazı başlıklar:
- Yenilenebilen enerji sistemleri,
- Sera yapımı,
- Mantar üretimi,
- Arıcılık makine ve ekipmanları,
- Soğuk hava depoları, çelik silolar,
- Kırsal turizm yatırımları,
- Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yatırımları

DİĞER HABERLER