Ölümlü kazalarda yüzde 38 düşüş...

Ölümlü kazalarda yüzde 38 düşüş...

İl Emniyet Müdürü 2018 ve 2019 yılının işk 8 ayına ait verileri paylaştı. Verilere göre ilimizdeki ölümlü kaza oranında büyük düşüş yaşandı.

İl Emniyet Müdürü 2018 ve 2019 yılının ilk 8 ayına ait verileri paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre ölümlü kaza oranında yüzde 38'lik düşüş var...


Aynı verilerde yaralanmalı kazalarda da yüzde 31'lik bir düşüş dikkat çekiyor. Emniyet Müdürülüğünün son zamanlarda yaptığı sık denetimlerin açıklanan verilere bakıldığında sonuç verdiği görülüyor.


İl Emniyet Müdürlüğü konu ile ilgili bir açıkla a yaparak denetimlerin devam edeceğini belirtti:


"İl Emniyet Müdürlüğümüz trafik ekipleri tarafından, ilimiz merkezi, ilçeleri ve şehirlerarası bağlantı yol güzergâhlarında meydana gelebilecek ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının önlenmesi amacıyla alınan tedbirler neticesinde; 2019 yılının ilk 8 aylık döneminin bir önceki yılın aynı dönemleriyle karşılaştırıldığında, meydana gelen ölümlü kaza sayısında % 38 ve yaralamalı kaza sayısında da % 31 oranında düşüş sağlanmıştır.


Vatandaşlarımızın trafik güvenliğini en üst seviyede sağlamak ve yaşanabilecek trafik kazalarını en aza indirmek misyonuyla trafik denetimlerimizin kararlılıkla devam edeceğini bir kez daha hatırlatır, araç sürücülerinin de trafik kurallarına azami önemi göstermesini rica ederiz."DİĞER HABERLER