Üniversite ile DAP arasında protokol...

Üniversite ile DAP arasında protokol...

Fırat Üniversitesi ile Kalkınma Bakanlığı DAP Bölge İdare Başkanlığı arasında protokol imzalandı.

Fırat Üniversitesi ile Kalkınma Bakanlığı DAP Bölge İdare Başkanlığı arasında eğitim  protokol imzalandı.


Fırat Üniversitesi Tarım ve Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi (TAHAM) tarafından 13 alanda eğitim ve sertifika programı düzenlenmesi amacıyla eğitim protokolü hazırlandı. Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ  ile DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir arasında hazırlanan protokol imzalandı.


Protokol ile bölge çiftçilerine, veteriner hekimlere, ziraat mühendislerine ve öğrencilere eğitim verilmesi amaçlanmakta... 


2019 yılı sonuna kadar Temel Laboratuvar Eğitimi, Besi Sığırı Yetiştiriciliği Ve Hastalıkları , Yumurta Tavuğu Yetiştiriciliği, Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği, Nekropsi Uygulamaları Ve Marazi Madde Gönderilmesi, Örtü Altı Yetiştiriciliği (Seracılık), Atçılık Ve Binicilik, Koyun-Keçi Yetiştiriciliği Ve Hastalıkları, Ceviz Ve Badem Yetiştiriciliği, Süt Sığırı Yetiştiriciliği Ve Hastalıkları, Yem Bitkileri Yetiştiriciliği, Labaratuvar Ve İşletmelerde Biyogüvenlik, Sığırlarda Sürü Yönetimi alanlarında düzenlenecek eğitimler DAP Bölge İdaresi tarafından finanse edilecek. 


DİĞER HABERLER