%50 hibe başvurusu için 30 Eylül son...

%50 hibe başvurusu için 30 Eylül son...

"Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar 13. Etap %50 Hibe Projeler"  tanıtım toplantısı ilçelerde devam ediyor...

"Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar 13. Etap %50 Hibe Projeler"  tanıtım toplantısı ilçelerde tüm hızıyla devam ediyor. 


Kovancılar ve Karakoçan ilçeleriyle açılışı yapılan toplantılar Ağın - Keban - Sivrice - Maden - Baskil - Palu - Alacakaya ve Arıcak ilçeleriyle devam ediyor. Yapılan eğitimlerde katılım sağlayan çiftçilere Projenin tanıtımını Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesinde görevli Ziraat Mühendisleri Fuat Kerti ve Selçuk Baysal anlatıyor.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Ziraat Mühendisi Fuat Kerti,  önemli bir tarım ülkesi olan Türkiye'de tarımsal üretim açısından yaşanan en önemli sıkıntılardan birinin üretime katma değer katan işleme, paketleme ve pazarlama alanında olduğunu dile getirerek, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Destekleme Programı'nın bu yönüyle çok önemli olduğunu söyledi.


Ülkemizde üretilen gıda ürünlerinde uygun olmayan hasat, taşıma ve depolama şartları yüzünden büyük kayıpların olduğunu ülke olarak daha düşük maliyetle, daha rekabetçi bir yapıyla tarımı, hayvancılığı ve kırsal kalkınmayı gerçekleştirmemiz gerektiğini %50 hibe destekli projelerin ilimiz için önemli olduğunu, tanıtımın tüm ilçelerde yapıldıktan sonra İlimiz STK, Kooperatif ve derneklerde devam edeceğini ifade ederek, 13. Etap %50 Hibe Projeler için son başvuru tarihinin 30 Eylül 2019 tarihi olduğunu söyledi. 


Yapılan desteklemelerin yıllar bazında, yapılan denetim ve anketlerle sonuçlarının ortaya çıktığını, artan rekabet şartlarının daha fazla çalışmayı gerektirdiğini belirterek, Elazığlı çiftçi ve yatırımcıları bu teşviklerden yararlanmaya davet etti.


Toplantılar,  tanıtım sunumu ve katılımcıların soruları ile son buldu.


DİĞER HABERLER