Elazığ'da sahte altın dolandırıcılığından 2 kişi yakalandı

Elazığ'da sahte altın dolandırıcılığından 2 kişi yakalandı

Elazığ’da kuyumculara müşteri gibi girip ellerinde ki sahte altın bozdurttukları belirlenen iki kişi şikayet üzerine yakalandı.

İlimizde kuyumculara müşteri gibi girerek sahte altınları bozdurup dolandırıcılık yapan iki kişi yakalandı.


Emniyetten operasyon hakkında yapılan açıklamada, şüphelilerin Kuyumcular Çarşısı ve Hürriyet Caddesi'nde 17.000₺'lik dolandırıcılık yaptıkları belirtildi.


Açıklama şöyle:


"Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğümüzce, ilimizde Kuyumcular Çarşısında ve Hürriyet Caddesinde faaliyet yürüten kuyumculara sahte altın satmak suretiyle gerçekleştirilen dolandırıcılık olayları hakkında yapılan çalışmalar neticesinde;


Müşteri gibi girdikleri kuyumculara sahte altın zincir kolye sattığı belirlenen şüphelilerin Ş.K. ve Z.K. isimli bayan şahıslar oldukları tespit edilmiştir. Şahıslar, Kahramanmaraş ilinde belirlenen adreslerine yapılan operasyonda yakalanmış ve adli tahkikatları kapsamında ilimize getirilmişlerdir.


5 ayrı kuyumcuya sattıkları sahte altın karşılığında 17.000 ₺ dolandırıcılık olaylarını gerçekleştiren ve toplam 13 suç kaydı bulunduğu belirlenen Ş.K. ve Z.K., tamamlanan işlemlerinin ardından 28.10.2020 günü adli mercilere sevk edilmişlerdir."

DİĞER HABERLER