Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Elazığ açıklaması...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Elazığ açıklaması...

Partisinin il kongresine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Partisinin Malatya İl Kongresine katılarak açıklamalarda bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından önemli başlıklar şöyle:


"Burada tarihimiz de kültürümüz de medeniyetimiz de çiçek açıyor. Malatya 1365 yıl önce o kutlu insanların çiçeklendirdiği şehirdir. Malatya'nın yiğit insanları bugün de ülkemizin her mücadelesinde ilk safta yer alıyor. 2019 seçimlerinde yüzde 68,5 oy oranı ile bize desteğini yenileyen Malatya'ya şükranlarımı sunuyorum.'ELAZIĞ'A DA GİDİP KONUTLARI TESLİM EDECEĞİZ'


Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ilimizde yapımı devam eden konutları bizzat teslim edeceğini söyleyerek; "Geçtiğimiz Ocak ayında Malatya ve Elazığ'da yaşanan deprem felaketi nedeniyle bir kez daha geçmiş olsun diyorum.


Yapılan tespitlerin ardından Malatya'da Bin 555 köy evi olmak üzere 5 bin 24 konut inşa etmek için çalışmalara başladık. Depremin yıldönümünde konut inşasını tamamlamış olacağız. Elazığ'da da 1 bin 15'i köy evi olmak üzere 18 bin 868 konut inşa ediyoruz.


En kısa zamanda Elazığ'a da gidip konutları teslim edeceğiz. 9 ay gibi kısa sürede vatandaşlarımıza konutlarımızı teslim aşamasına getiren bakanlığımız ve yüklenici firmaları tebrik ediyorum." dedi.

DİĞER HABERLER