Fırat Üniversitesi Uzaktan Eğitim hakkında düzeltme mesajı yayınladı!

Fırat Üniversitesi Uzaktan Eğitim hakkında düzeltme mesajı yayınladı!

Fırat Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Fahrettin Göktaş’ın yayınladığı Yeni Akademik Yıl mesajında, 2020-2021 eğitim öğretim yılının tamamının uzaktan eğitim olarak yürütüleceği ifade edilmişti.

Fırat Üniversitesi Basın ve Yayın Müdürlüğü'nden bir açıklama yapılmış ve haber merkezlerince Fırat Üniversitesi'nde tüm yıl boyunca uzaktan eğitim uygulanacağı belirtilmişti.


Ancak üniversiteden yapılan yeni açıklamada mesajdaki ifadelerin yanlış anlaşıldığı eğitimin tamamının uzaktan yapılmayacağı duyuruldu.


Yayınlanan düzeltme metninde; “Yeni eğitim öğretim yılına ilişkin bugün yaptığımız açıklamada, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının tamamının (Güz Dönemi/ Bahar Dönemi) uzaktan eğitim yoluyla yapılacağı şeklinde bir yanlış anlaşılma ortaya çıkmıştır.


Fırat Üniversitesi olarak kararını aldığımız uzaktan eğitim uygulaması ve bazı birimlerde karma eğitim modelleri uygulanacak olup sadece Güz Dönemi ile sınırlıdır. Pandemi sürecine göre ilgili kurumlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda ilerleyen süreçte durum yeniden değerlendirilecektir. Tüm öğrencilerimizin başarılı bir eğitim süreci yaşamaları için her türlü tedbiri büyük bir özenle aldığımızın bilinmesini isterim.” ifadelerine ver verildi.

DİĞER HABERLER