Elazığ’da yeni bir hasar tespit çalışması başladı

Elazığ’da yeni bir hasar tespit çalışması başladı

24 Ocak’ta meydana gelen deprem sonrası, teknik ekipler tarafından gerçekleştirilen incelemeler neticesinde çeşitli sebeplerle mülklerine bakılamayan vatandaşlar için yeni bir hasar tespit çalışması yapılmaya başlandı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada teknik ekipler tarafından gerçekleştirilen incelemeler neticesinde çeşitli sebeplerle hanesine bakılamayan ve https://hasartespit.csb.gov.tr/ adresinde yer alan sistemde hasar durumu belli olmayan veya hanesine girilemediği belirlenen yapılarla ilgili yeniden hasar tespit çalışmasının gerçekleştireceği duyuruldu.CUMA GÜNÜNE KADAR BELİRLENECEK!


Açıklamada incelemelerinin 12-16 Ekim tarihleri arasında yapılacağı ifade edildi. Çalışmalar kapsamında ilk inceleme programının depremin meydana geldiği merkez üssü olan Sivrice ilçesi ve ilçeye bağlı köylerde başlandığı ve bu çalışmasının 16 Ekim Cuma gününe kadar devam edeceği bildirildi.


Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin Sivrice ilçesi sonrası diğer ilçelerde ve köylerde de aynı şekilde incelemelerde bulunacağı belirtildi.


Konuyla ilgili konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci; 24 Ocak deprem sonrasında başlayan sürecin hala devam ettiğini söyledi. Yeni hasar tespit çalışmasına depremin meydana geldiği Sivrice’den başladıklarını belirten Pirinçci, vatandaşların hassasiyetlerini bildiklerini ve bu doğrultuda ekiplerin diğer ilçeler ve ardından da Elazığ Merkez ve bağlı köylerinde de çalışmaları en kısa süre içinde tamamlayacaklarını söyledi.


DİĞER HABERLER