Eğitim-Bir-Sen, öğrencilerin ilk gün sevincini ve heyecanını paylaştı...

Eğitim-Bir-Sen, öğrencilerin ilk gün sevincini ve heyecanını paylaştı...

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı salgın hastalık gölgesinde kademeli olarak başladı.

Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şubesi Başkanı İbrahim Bahşi ve yönetim Kurulu üyeleri, Elazığ Merkez Şehit Fethi Murat İlkokulu'nu ziyaret ederek öğrencilerin sevincini ve heyecanını paylaştı.


Çocuklara maske dağıtıp, çerez ikramında bulunan Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi yaptığı açıklamada öğretmen ve öğrencilere başarı dileklerini iletti.


"Bizler aylardır bu günün gelmesini bekliyorduk. Nihayet öğretmenler özlediğimiz güne kavuştuk. İnşallah en kısa zamanda tam zamanlı olarak da eğitim öğretime devam ederiz. Rabbim bu hastalık illetini bir an önce üzerimizden alsın diye sürekli dua ediyoruz. Elazığ olarak hem deprem hem de pandemi süreci ilimizi diğer illere göre daha fazla etkiledi. Bu olumsuz etkileri tüm şehir kenetlenerek silmeye çalışıyoruz. Bizler bu işin mutfağındaki kişiler olarak, Eğitim camiası olarak canı gönülden okulların açılmasını ve eğitim öğretimin başlamasını dile getirdik. Yetkililerden eğitim öğretimin sağlıklı bir şekilde başlaması için olumlu şartların sağlanmasına katkı sunmaları gerektiğini ilettik. İlk günün verdiği heyecan ve özveri ile fedakar tüm öğretmenlerimize hayırlı bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Öğrencilerimize de canı gönülden başarılar diliyorum."

DİĞER HABERLER