Vali Yırık'tan yeni eğitim-öğretim yılı mesajı...

Vali Yırık'tan yeni eğitim-öğretim yılı mesajı...

Vali Erkaya Yırık bugün başlayan eğitim ve öğretim yılı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Koronavirüs tedbirleri sebebiyle sadece ana okulu ve birinci sınıflar için yüzyüze eğitimin ilk ders zili bugün çaldı.


İlimizde 187 okulda 13.765 öğrenci ders başı yaptı. Vali Erkaya Yırık yeni eğitim ve öğretim yılı hakkında değerlendirmelerde bulundu.


Öğrencilerin sağlığı için tüm tedbirlerin alındığını vurgulayan Yırık'ın açıklaması şöyle:


"İlimiz genelinde hizmet veren 518 Eğitim kurumundan;  187 ilk okulumuzda 8.765 birinci sınıf öğrencisi ile 85 ana okulumuzda 5.000 ana okulu öğrencisi olmak üzere toplam 272 okulumuzda 13.765 öğrencimiz bugün itibariyle yüzyüze eğitime başlamıştır.


Yüzyüze eğitim verecek olan okullarımızda öğrencilerimizin sağlığı için  pandemiyle ilgili tüm hijyen koşulları sağlanmış olup, temizlik konusunda tüm tedbirler alınmıştır.  


Çocuklarımızı geleceğe daha sağlıklı bir şekilde hazırlamak ve daha sağlıklı bir eğitim süreci sağlamak amacıyla okullarımıza ateşölcer cihazı, temizlik ve dezanfektan malzemeleri ile  öğrencilerimize yetecek kadar maske temini yapılmıştır. 


Pandemi ile ilgili gerek öğretmenlerimize gerekse  servis şoförlerine gerekli tüm eğitimler verilmiştir. Okul idarelerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizin azami hassasiyetiyle  birlikte pandemi sürecinin üstesinden el birliğiyle geleceğiz. 


2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılının başta İlimiz olmak üzere tüm ülkemize hayırlı ve uğurlu olması temennisiyle tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim yılı diliyorum."

DİĞER HABERLER