Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Spor Kulübü'nde koronavirüs alarmı

Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Spor Kulübü'nde koronavirüs alarmı

Bu sezon Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Lig’in de mücadele edecek olan demir kızlarda corona virüsüne rastlandı.

İlimizi Türkiye Hentbol Kadınlar Süper Lig’in de temsil eden Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Spor Kulübü  sporcularında ve teknik heyetinde Corona virüse rastlandı. 


Bu sezon Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Lig’in de mücadele edecek olan demir kızlarda corona virüsüne rastlandı. Yapılan testler sonucu 5 sporcuda ve teknik heyette yer alan 2 antrenörde rastlanan pozitif vakalar sonucunda takımda karantina süreci başladı.


Konu üzerine açıklama yapan Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Spor Kulübü Antrenörü İsmail Bayraktar; ‘’ Bir sporcunun öksürük ve boğaz ağrısından dolayı sağlık sponsorumuz Medical Park Hastanesinde tedaviye gönderdik. Sağlık açısından tüm takımı teste soktuk.


Bunun sonucunda 5 sporcumuzda ve 2 antrenörümüz de pozitif vakaya rastlandı. Bunlar Sağlık Bakanlığı tarafından karantinaya alınırken bizlerde takım olarak alt yapılarda dahil herkesi evinde izole ettirdik.


Başta sporcularım ve aileleri olmak üzere tüm hastalara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Antrenmanlarımızı 22 Eylül Salı gününe kadar durdurduk. Haftaya da duruma göre çalışmalarımızı sürdüreceğiz’’ dedi.

DİĞER HABERLER