Deprem konutlarının inşaatı geceli gündüzlü devam ediyor! İşte drone görüntüleri…

Deprem konutlarının inşaatı geceli gündüzlü devam ediyor! İşte drone görüntüleri…

İlimizde meydana gelen büyük deprem sonrası şehirde yenilenme çalışmaları devam ediyor... Abdullahpaşa, Karşıyaka, Çatalçeşme, Mustafapaşa, Bizmişen, Aksaray, Sürsürü ve Değirmenönü’nde başlayan çalışmalar geceli gündüzlü devam ederken. Badullapaşa'daki çalışmalar drone'la görüntülendi!

24 Ocak Depremi ilimizde çok ağır bir hasar bıraktı… Şehrin eski yapı stokunun neredeyse tamamının değişeceği büyük bir dönüşüm yaşanıyor şehirde. Binlerce ev yıkıldı binlercesi de yıkılmak için sırasını bekliyor.


Evleri hasar gören depremzedelerin evlerinin bir kısmı TOKİ eliyle yapılmaya başlandı. Abdullahpaşa, Karşıyaka, Çatalçeşme, Mustafapaşa, Bizmişen, Aksaray, Sürsürü ve Değirmenönü’nde başlayan çalışmalar geceli gündüzlü yapılan çalışmalara hızla devam ettiriliyor.


Etrafları kapatılan inşaat alanlarında vatandaşlar içerde yapılan çalışmaları, evlerinin son hallerini görmek için zaman zaman ziyaretler yapıyor. İşte o şantiye alanlarından biri olan Abdullahpaşa’daki inşaat alanları havadan drone ile görüntülendi.


Hummalı çalışmaların yapıldığı alanda inşaatların bir kısmının çatı seviyesine ulaştığı gözlenirken bazı yerlerde ise temellerin yeni atıldığı görülüyor. 1030 konut 100 dükkan inşaatının bulunduğu alanda yüzlerce işçi karıncalar gibi durmaksızın çalışıyor.


İhalenin resmi bitim tarihi Mart ayı olarak görünse de çalışmaların hızı bölgede evleri olan depremzedelere daha erken teslim edileceğinin de müjdecisi türünden…İŞTE O GÖRÜNTÜLER:

TOKİ’LER HIZLI DA ÖZEL MÜTEAHHİTLER AĞIRDAN ALIYOR!


Devlet eliyle yapılan deprem konutları hızla yükselirken özel müteahhitler eliyle ev sahipleri ile anlaşılarak yapılacak konutlarda ise çok ağır bir ilerleme söz konusu… Pek çok noktada yıkılan ağır hasarlı konutların bulunduğu yerlerde özel müteahhitlerle anlaşılmasına rağmen hiçbir çalışma başlatılmaması evlerini kaybeden halkı endişelendiriyor. DERPEMZEDENİN KİRA YARDIMI SORUNU DEVAM EDİYOR!


Depremzedelerin bu süreçte pek çok sorunu da var. Onlardan en önemlisi kira yardımlarının ikinci kısmının halen ödenmemiş olması… İlk etapta 5 bin₺ hesaplarına ödenen deprem mağdurları 11 Bin₺ olacağı açıklanan desteğin ikinci kısmını halen alamadı.


Esas kötü olan durum ise konu hakkında daha önce Haziran’da yapılacağı söylenmesine rağmen hiçbir yetkili ağızdan açıklama gelmemesi… 


DİĞER HABERLER