Gençlik Merkezlerinde EBA eğitimi verilecek!

Gençlik Merkezlerinde EBA eğitimi verilecek!

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerinde, internet ve donanım altyapısına sahip olmayan gençler için EBA Erişim Merkezleri oluşturuldu.

Yaşanılan pandemi süreci nedeniyle okullarda uzaktan eğitim tüm hızıyla devam etmekte. Kademeli olarak belirli yaş grupları için yüz yüze eğitim başlasa dahi, beraberinde uzaktan eğitim de devam ederek eğitim hayatının vazgeçilmezleri arasına girecek gibi görünüyor. 


Bu bağlamda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerinde, internet ve donanım altyapısına sahip olmayan gençler için EBA Erişim Merkezleri oluşturuldu.Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, "Pandemi sürecinden dolayı gençlerimiz EBA sistemi üzerinden uzaktan eğitimlerine devam etmektedirler. Fakat bazı dezavantajlı gençlerimizin evinde bilgisayar yada internet gibi donanımları olmadığı için bizlerde Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak gençlerimizi bu süreçte yalnız bırakmadık. Bu gençlerimiz için İl Müdürlüğümüze bağlı Gençlik Merkezlerimizde internet ve donanım alt yapısına sahip bilişim odaları oluşturduk. Özellikle dezavantajlı gençlerimizi Gençlik Merkezlerimizideki EBA erişim nokatalarına bekliyoruz. İlimize hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi.DİĞER HABERLER