Fırat Üniversitesi Öğrencilerinin hazırladığı 6 Proje TÜBİTAK finallerine kaldı!

Fırat Üniversitesi Öğrencilerinin hazırladığı 6 Proje TÜBİTAK finallerine kaldı!

TÜBİTAK final yarışmasına 9 alanda toplam 120 proje katılmaya hak kazandı. Fırat Üniversitesi Öğrencileri tarafından hazırlanan 6 proje bölge birincisi oldu.

Ankara, Erzurum, İstanbul ve Konya olmak üzere dört bölge merkezinde düzenlenen 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında toplam 400 proje 175 jüri üyesi tarafından değerlendirildi.


Yapılan bölge değerlendirmeleri sonucunda her bölgede 30 birincilik (finalist) ve her alanda bir ikincilik ile bir üçüncülük ödülü sahibini buldu.


Final yarışmasına 9 alanda toplam 120 proje katılmaya hak kazandı. Fırat Üniversitesi Öğrencileri tarafından hazırlanan 6 proje bölge birincisi oldu.


Final değerlendirmeleri çevrimiçi olarak yapılacak olup, ödül alan projeler TEKNOFEST kapsamında Gaziantep’te sergiye davet edilecek.


Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, finale kalma başarısı gösteren öğrencileri ve danışmanlarını tebrik ederek, özellikle mühendislik alanında proje tabanlı çalışmalara üniversite desteklerinde öncelik vereceklerini belirtti. 
DİĞER HABERLER