İki komşu şehrimizde koronavirüs vakalarında artış var! Elazığ'ın verileri neden açıklanmıyor?

İki komşu şehrimizde koronavirüs vakalarında artış var! Elazığ'ın verileri neden açıklanmıyor?

Türkiye'de son 24 saatte 996 yeni vaka tespit edildi, 19 kişi yaşamını yitirdi. 981 kişinin virüsü yenmesiyle iyileşenlerin sayısı 215 bin 516'ya yükseldi.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu sosyal medya hesabından paylaştı


Son 24 saatte 996 yeni vaka tespit edildi, 19 kişi yaşamını yitirdi. 44 bin 846 COVID-19 testi uygulandı. İyileşenlerin sayısı ise 981 oldu.


Böylece toplam test sayısı 4 milyon 845 bin 669 oldu. Vaka sayısı 231 bin 869'a yükseldi. Virüsü yenenlerin sayısı da 215 bin 516'ya çıktı. 5 bin 710 kişi de vefat etti.


Sağlık Bakanı Koca, "Tedbire ihtiyaç var: Günlük yeni hasta sayımız 1.000 sınırında. Bu sayının altına inmek için 33 gün süren bir çabamız olmuştu. Yeni hasta sayılarının artış eğiliminde olduğu iller: Ankara, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Konya" dedi. Ayrıca 36 ilde 3 gündür ağır hasta görülmediğini açıkladı.MALATYA'DA DA HIZLI BİR YÜKSELİŞ VAR!


Vaka sayısının artış gösterdiği bir diğer il ise komşumuz Malatya... Malatya Valisi Aydın Baruş, kentte koronavirüs vaka sayısının arttığını söyleyerek, ''Son 4 gündür günlük 100'lü rakamları aşıyoruz. Toplamda pozitif vaka sayımız 2 binin üzerine çıktı. Şu anda aktif olarak takip edilen bin civarında hastamız var'' dedi.İLİMİZİN VERİLERİ NEDEN AÇIKLANMIYOR?


Komşu şehirlerimiz olan ve sık sık seyahatlerin yapıldığı Malatya ve Diyarbakır'da vakalar bu kadar artmışken Elazığ'a yansımamış olması mümkün mü? 


Elazığ'ın koronavirüs verileri neden açıklanmıyor? En azından vakaların arttığını duyan halk rehaveti bırakır tedbirlere uyar!DİĞER HABERLER