Vali Kaldırım'dan Kadir Gecesi mesajı...

Vali Kaldırım'dan Kadir Gecesi mesajı...

Vali Çetin Oktay Kaldırım mübarek Kadir Gecesi sebebiyle bir mesaj yayınladı...

İlimiz Valisi Çetin Oktay Kaldırım Kadir Gecesi münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.


Kadir Gecesi'nin önemine vurgu yapan Vali Kaldırım İslam Âlemi'nin gecesini kutladı.


Kaldırım'ın mesajı şöyle:


"Yüce Allah tarafından on bir ayın sultanı Ramazan ayı içerisinde insanlığa rahmet olarak gönderilen Kur’an’ın,  indirilmeye başlandığı ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesine ulaşmanın sürur ve mutluluğu içerisindeyiz.


Mukaddes Kitabımızın bu gecede indirilmeye başlanmış olması Kadir gecesini diğer tüm zaman dilimlerinden daha kıymetli ve üstün kılmaktadır. Bu önemli gecede yüce Kitabımızın manevi derinliğinde arınma ve bağışlanma fırsatını iyi değerlendirmeli,  ilahi rahmet ve mağfirete mazhar olabilmek, feyz ve bereketinden nasiplenebilmek için gayret sarf etmeliyiz.  


Kur’an-ı Kerim sadece Müslüman âleminin değil tüm insanlığın kurtuluş ve selametine vesile kılınmış, insanoğlunun hem dünya hem de ahiret hayatını aydınlatan kutlu bir ışıktır. Bizler Kur’an’ın ışığı doğrultusunda bu fırsatı kazançlı ve bereketli bir amaca dönüştürmeliyiz.


Bu vesile ile Elazığlı hemşehrilerim başta olmak üzere aziz milletimizin ve bütün İslam Âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum."

DİĞER HABERLER