Vali Kaldırım'dan 2 Milyon fide müjdesi...

Vali Çetin Oktay Kaldırım, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününde ilimizdeki çiftçilere ve vatandaşlara 2 milyon fide müjdesi verdi.

Vali Kaldırım, Elazığ’da 2 Milyon yerli Fidenin dağıtımına başlandığını açıklayarak, çiftçilerin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı.  2 MİLYON YERLİ FİDE DAĞITIMINA START VERİLDİ


Cumhurbaşkanlığı himayesinde ilimizde inşa edilen İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi organik tarım alanında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu "Biz bize yeteriz Türkiyem" kampanyası kapsamında, Elazığ Valiliği koordinesinde, Elazığ’a has 40 yıllık yerli tohumlardan üretilen fidelerin dağıtımına bugün başlandı. 
“VEFA ÇİFTÇİNİN YANINDA”


Jandarma, AFAD, Tarım İl Müdürlüğü, Kızılay ve UMKE ekiplerinden oluşan;


Elazığ Valiliği VEFA Destek Grubu, ikametten ayrılma kısıtlaması olan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılıyor.


Vefa ekipleri fide dağıtımına bugün başlayarak, fideleri vatandaşlarımıza ulaştırmakla kalmıyor, bahçesinde ekimini de yapıyor. 


Ekiplerin bu anlamlı hizmeti karşısında hem heyecan hem de şaşkınlık yaşayan vatandaşlar, desteklerinden ötürü Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım başta olmak üzere, bu önemli projede aktif rol alan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini ilettiler.


Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü olması dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Mesajında çiftçilerin önemine vurgu yapan Vali Kaldırım;“SOFRALARIMIZA ULAŞAN EKMEĞİN, MEYVENİN, SEBZENİN ÜRETİMİNDE YOĞUN EMEK SARF ETMEKTEDİRLER”


 “Çiftçilerimizin büyük emek verdiği tarım ve gıda üretimi, hayatımızın sürdürülebilmesi için en temel ve vazgeçilmez unsurlardan biridir. Her türlü zorluğa rağmen geçimlerini topraktan sağlayarak, ilimizin ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlayan çiftçilerimizin günü kutlu olsun. Çiftçilerimiz; ilimizin ve ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde ve sofralarımıza ulaşan ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde yoğun emek sarf etmektedirler.  “2 MİLYON FİDE ELAZIĞIMIZA HAYIRLI OLSUN”


"Çiftçiye yönelik yatırımlar ve destekleyici çalışmalarımız artarak devam etmektedir. Tarımın çok önemli hale geldiği bu zor dönemde çiftçilerimize destek amaçlı Elazığ Valiliği koordinesinde İl Özel İdaresi, Fırat Kalkınma Ajansı, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve İpek Yolu Çocuk ve Gençlik Vakfı ortaklığıyla yürütülen “Covid-19 ile Mücadele Kapsamında Mobil Etkileşim ve Tarımsal Altyapının Sağlanması Projesi” kapsamında 20 Bin çiftçimiz ve ikametten ayrılma kısıtlaması olan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere üretimine başlanan ve toplamda 2 Milyon adete ulaşılması planlanan sebze fidelerinin ilk bölümü, Vefa ekipleri tarafından bugün toprakla buluşturuldu. Elazığımıza hayırlı olsun.

 

Bu vesileyle 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlar, çiftçilerimizin ürettiği her ürünün sağlıklı ve bereketli olmasını diler, sevgi ve saygılar sunarım.” İfadelerine yer verdi.DİĞER HABERLER