Koronavirüsle mücadele için misafir olan sağlık personelleri için hatıra ormanı oluşturuldu

Gençlik Spor İl Müdürlüğü koronavirüs salgınıyla mücadelede fedakarca görev yapan ilimizdeki misafir sağlık personelleri için anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Koronavirüs Küresel salgını nedeniyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Harput Öğrenci Yurdunda misafir edilen cefakar sağlık personellerine bu zorlu salgın sürecinde yapmış oldukları fedakarca çalışmalarından ötürü bir nebze olsun vefa borcunu ödeyebilmek için anlamlı bir etkinlik düzenledi.


Vali Yardımcısı Abdulkerem Aabsoğlu, Orman Bölge Müdürü M. Salih Çetiner, Elazığ İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren’in de katılımıyla Harput Yurt Müdürlüğünde misafir edilen sağlık personelleriyle birlikte Harput Yurt Müdürlüğü kampüsü içerisindeki alana sağlık personeli çalışanları adına fidanlar dikip hatıra ormanı oluşturuldu.Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren açıklamasında sağlık personellerine fedakarlıkları için teşekkür ederken hatıra ormanı ile adlarını ilimizde de yaşatacaklarını belirtti.


Eren'in açıklaması şöyle:


" Başta sağlık personellerine salgın sürecinde yapıyor oldukları fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Bu vesile ile Harput Yurt Müdürlüğümüzde misafir ettiğimiz cefakar sağlıklı personelleri için onların adını yaşatacak bir hatıra ormanı oluşturduk. Katılımlarından dolayı Elazığ Vali Yardımcısı Abdulkerem Abasoğlu, Orman Bölge Müdürü M. Salih ÇETİNER ve İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat'a teşekkür ederim. "dedi.

DİĞER HABERLER