Demirpolat'tan Engelliler Haftası mesajı...

Beyazay Derneği ElazığTemsilcisi Naci Demirpolat 10-16 Engelliler Haftası münasebetiyle yayınladığı mesajında engelli bireylerden sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Beyazay Derneği Elazığ Temsilcisi Naci Demirpolat 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.


Başkan Demirpolat açıklamasında hükümetin verdiği koronavirüs mücadelesine dikkat çekerken engellilerin de risk gurubunda yer aldığını ve sosyal mesafeye özel önem göstermeleri gerektiğini belirtti.


Açıklama şöyle:


"Dünyanın mücadele içinde olduğu yeni tip koronavirüs ülkemizde etkisini yitirmekte olduğu bu günlerde,  başka ülkeler ise kendi çapında ciddi bir mücadele veriyor. Ve her ülkenin mücadelesi gerçekten kendi insanları, hükümeti ve sağlık sistemi için çok önemli...


Engellilerin dünyadaki bu salgından nasıl etkilendiğine baktığımızda, yüksek riskli bir grup olarak görülen engelliler ve engelli hakları savunucuları bu salgından büyük endişe duymaktalar.


Yaşlılarla birlikte, engelli ve kronik sağlık problemi olanlar da yeni tip koronavirüsten kaynaklanan birçok komplikasyon sebebiyle diğer insanlara oranla daha fazla ölüm riski taşıyor. 


Bu nedenle bu yıl 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Cumhurbaşkanlığımızın almış olduğu sosyal mesafe kurallarına bizler de uyarak bu zorlu süreci birlikte atlatmaya çalışmaktayız. Bu nedenle engellilerimizle sosyal medya ve görüntülü toplantılar yaparak bilgilendirme çalışmaları yapmaktayız. Umuyoruz ki ülkemiz en kısa süre bu durumu da atlatacaktır."

DİĞER HABERLER