Muhtar Köse paylaştı: Abdullahpaşa'nın yeni hali böyle olacak...

24 Ocak sonrası hasar alan bölgelerde yıkılan evlerin yerine uygulanacak yeni plan merak ediliyordu. Abdullahpaşa Muhtarı Yavuz Köse uygulanacak yeni planı sosyal medya hesabından paylaştı.

24 Ocak sonrası Elazığ merkezde Sürsürü, Mustafapaşa, Abdullahpaşa Mahallelerinde hasar gören binaların yerine yeni konutlar yapılacak.


Sürsürü ve Mustafapaşa'da inşaat çalışmaları sürerken Abdullahpaşa'da ise yıkımlar bitti zemin etüt çalışmaları sona geldi. 


1. Etap konutların ihaleleri yapılırken temel atılması bekleniyor.


Yakın zamanda inşaata başlanacak mahallede TOKİ'nin uygulayacağı konut planı merak ediliyordu. 


Abdullahpaşa Mahallesi Muhtarı Yavuz Köse

Abdullahpaşa Mahallesi Muhtarı Yavuz Köse sosyal medya hesabından yayınladığı görsellerle mahalle sakinlerinin merakını giderdi.


4 kat olduğu görülen konutların altında da esnaf dükkanları yer alıyor.


Plana göre daha önce yürüyüş parkurunun arkasında kalarak trafiğe kapatılan ve Malatya yoluna paralel uzanan caddenin de yine trafiğe açılarak dükkanların bu cepheye bakması sağlanmış Bu sayede esnaf dükkanlarının da cazibesi artacaktır.


İŞTE GÖRSELLER:
Muhtar Yavuz Köse sosyal medya hesabından konutlarla ilgili şu mesajı paylaştı:


"TOKİNİN YAPACAĞI KONUTLAR 

1.ETAP: 141 KONUT İHALESİ YAPILMIŞ OLUP TEMEL ATILMA ÇALIŞMALARINI BEKLİYORUZ.

2.ETAP: 977 KONUT 13 MAYISTA İHALESI OLACAK.

3.ETAP: 620 KONUT 15 MAYISTAN SONRA İHALESİ OLACAK

4.ETAP: 485 KONUT 15 MAYISTAN SONRA İHALESİ OLACAK

TOPLAM: 2.223 KONUT.KONUT SAYISINDA ARTIŞ OLABİLİR.


Evler 3+1 şeklinde 120 metrekare...


1.etap konut ihalesini alan firmanın şantiye tabelasında görselleri göreceksiniz.Fiyat konusunda belirsizlik devam ediyor. 1 haftaya kadar her şey netleşecek . 


Ayrıca diğer kısımlardaki binalarımızın durumu bu hafta belediye meclisinde kabula sunulacak imar revize planı onaylandıktan sonra netleşecek."İLGİLİ HABERLER

Deprem sonrası hayati ihtiyaç halini alan kentsel dönüşüm, imar planını bekliyor!

 Depremde yüksek binalar değil çürük binalar hasar aldı o zaman kat sayısı düşürme planı neden?BELEDİYENİN İMAR PLANI DAHA BÜYÜK ÖNEM KAZANDI


Muhtar Yavuz Köse'nin açıklamalarına göre evler 120 metrekare ve 4 kat... Bu durumda hasarlı olan binaların büyük çoğunluğu özel firmalarla kentsel dönüşüm üzerinden evlerini yaptırmak isteyecektir.


O sebeple de vatandaşla müteahhitlerin anlaşabilmesi gerekiyor. Yeni imarda kat sayıları mevcut uygulamada olan plandan düşük verilirse konut sahipleri inşaat firmalarına üste para vermek zorunda kalacak. 


Bu sebeple Elazığ halkının ihtiyacına göre hazırlanacak bir plan hayati önemde bir ihtiyaç halini almış durumda...

DİĞER HABERLER