5054 adet esctacy hap ele geçirildi

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yaptığı operasyonda cezaevi firarisinin aracında çok sayıda hap ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonda 10 paket içerisinde toplamda 5054 adet esctacy hap ele geçirildi.


Şüpheli görülen aracı kısa süre takip eden ekiplerin aracı durdurması sonrası içerisindeki 2 şahıs inerek kaçmaya başladı. Kısa süreli kovalamacının ardından gözaltına alınan şahısların araçlarında dedektör köpeği Nina ile yapılan aramada 5054 adet esctacy hap ele geçirildi. 


Gözaltına alınan şahıslardan birinini cezaevi firarisi olduğu ve uyuşturucu ticaretinden arandığı tespit edildi. 2 şahıs adli mercilerce tutuklanarak ceza evine gönderildi.


Emniyetten yapılan açıklama şöyle:


"İl Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, ilimizde meydana gelebilecek uyuşturucu madde ticaretinin önlenmesine yönelik olarak 13 Ocak 2020 tarihinde yapılan çalışmalar sırasında, ilimiz merkezinde şüpheli görülen bir araç kısa bir takip sonucunda ekiplerimiz tarafından durdurulduğu esnada araçta bulunan 2 şahıs inerek kaçmaya başlamış ve kovalamacanın ardından yakalanarak gözaltına alınmışlardır. İşlemleri için Şubeye getirilen şahısların aracında dedektör köpeği Nina eşliğinde yapılan aramalarda 10 paket içerisinde toplamda 5054 adet esctacy hap ele geçirilmiştir. Konu ilgili olarak gözaltına alınan K.K. ve S.Ç. hakkında yapılan detaylı incelemede ise, S.Ç.’nin cezaevi firarisi ve uyuşturucu madde ticaretinden de aranmasının olduğu tespit edilmiştir. Şahıslar, tamamlanan işlemlerinin ardından Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan 14.01.2020 tarihinde sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak ceza evine gönderilmişlerdir."DİĞER HABERLER