Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden işletme cetveli uyarısı...

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden işletme cetveli uyarısı...

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü yayınladığı açıklamayla işletmelere Yıllık İşletme Cetveli uyarısında bulundu.

Yayınladığı yazılı açıklamayla işletmelere Yıllık İşletme Cetveli uyarısında bulunan Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü girişlerin e-devlet sistemiyle yapılabileceğini duyurdu.


Sisteme giriş yapamayan işletmelerin girişlerinin ilgili firma müracaatıyla il müdürlüğü tarafından yapılacağı belirtilen açıklamada Yıllık İşletme Cetveli vermeyen işletmeler hakkında  idari para cezası uygulanacağı belirtildi.


İşte o açıklama:


Sanayi Sicil Kayıt ve Yıllık İşletme Cetveli bilgilerinin tutulduğu Sanayi Sicil Bilgi Sistemi, Sanayi İşletmelerinin faaliyetlerinin genel olarak izlenebildiği ülkemizin en önemli veri kaynağıdır. Bu görevin yürütülmesi 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu ile sağlanmaktadır.

Sanayi Sicil Belgesine sahip olan imalatçı firmalar her yıl Ocak ayından itibaren Nisan ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait işletme bilgilerinizi içeren (Yıllık İşletme Cetveli) bilgilerini, https://www.turkiye.gov.tr internet adresi Sanayi Sicil İşlemleri uygulama menüsünden E-Devlet Şifresiyle elektronik ortamda yapmak suretiyle bildirmek zorundadır. Sistem girişi yapamayan işletmelerin, Yıllık İşletme Cetveli bilgileri firma müracaatı ile İl Müdürlüğümüz tarafından yapılacaktır.

Yıllık İşletme Cetveli vermeyen işletmeler hakkında 6948 Sayılı Kanunun 9 uncu maddesi gereği idari para cezası uygulanacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

DİĞER HABERLER