Bu belge ile Sağlık Turizmi'nde önemli bir merkez olduk

Bu belge ile Sağlık Turizmi'nde önemli bir merkez olduk

Başhekim Doç. Dr. Savaş Öztürk, Sağlık Turizmi Yetki Belgesi ile bu önemli turizm koluna Elazığ olarak katkı sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.

Sahip olduğu fiziki imkânlar, yenilikçi ileri teknoloji cihazları ve deneyimli sağlık kadrosu ile hizmete girdiği 2018 yılının Ağustos ayından itibaren sadece kente değil tüm bölgeye hitap eden 1.038 yatak kapasiteli Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan teftişler sonucu “Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” almaya hak kazandı.


Hastane Başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk, Türkiye’nin sağlık tesisleri açısından sahip olduğu gerek fiziki imkânları gerekse deneyimli sağlık kadrosunun yanı sıra bakanlık düzeyinde yapılan teşvik edici çalışmalarla sağlık turizmi açısından son yıllarda aranan ülkeler arasında yer aldığını bildirdi.


Doç. Dr. Öztürk, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi olarak; Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Hakkında Yönetmelik kapsamında gerekli tüm kriterleri yerine getirdiklerini ifade ederek, “Bu sayede Uluslararası Sağlık Turizmi Sağlık Tesisi Yetkinlik Kriterleri’ne ve Yönetmeliğin genel asasılarına uyarak, Uluslararası Sağlık Turizmi faaliyetinde bulunmaya hak kazanmış bulunmaktayız” dedi.


Tarih, doğal güzellikler, deniz ve kumsalın yanında sağlık turizminin de önemli bir turizm çeşitliliği olarak ülke turizmindeki yerini aldığını vurgulayan Başhekim Doç. Dr. Savaş Öztürk, bu kapsamda, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne verilen 'Sağlık Turizmi Yetki Belgesi’nin büyük önem taşıdığını, bu önemli turizm koluna Elazığ olarak katkı sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.


Doç. Dr. Öztürk, bu belgenin alınmasında ve gerekli uluslararası kriterlerin yerine getirilmesinde özverili çalışmalarda bulunan tüm mesai arkadaşlarını kutlayarak, hayırlı uğurlu olmasını temenni ettiğini sözlerine ekledi.


DİĞER HABERLER