Denetimli serbestlikle okullar yenileniyor

Denetimli serbestlikle okullar yenileniyor

Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği, cezalarını denetimli serbestlikten yararlanarak çeken yükümlülere meslek edindirilerek topluma kazandırılması ve kamu yararına ücretsiz çalıştırma yükümlülüğünün yerine getirilmesi amaçlanan projeyle ilimizde ihtiyacı olan okullarda yenileme işlemi yapılıyor.

Boya ve temizlik ihtiyacı olan okullar denetimli serbestlik yükümlülerince temizleniyor ve boyanıyor. Doğukent Ortaokulu, Şehit Pyd. Bnb. Zafer Kılıç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gazi Anaokulu, Gazi Anadolu Lisesinde 40 yükümlü, boya badana ve temizlik işlerini yapıldı. Okullar açılıncaya kadar toplam 8 okulda 40 yükümlü ile kamu hizmeti sunulması hedeflendiği belirtiliyor.


Okul yöneticileri, denetimli serbestlik faaliyetleriyle çocukların eğitim ortamlarının hazırlanmasına katkılarından dolayı Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse’ye ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü görevlilerine teşekkürlerini iletti. Yapılan işlemlerden memnun olduklarını söyledi.Başsavcı Köse
yerinde inceledi


Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse Gazi Anaokulu ve Gazi Anadolu Lisesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Başsavcı Köse; ücretsiz kamu çalışması yükümlülüğü ile yükümlülerin kamuya yararlı işlerde çalışarak meslek edindiğini ve cezalarını bu şekilde infaz ettiklerini belirtti. Ziyaretinde okul yöneticileri ile görüşen Başsavcı Osman Köse boya ve temizlik yapılan okullardaki yöneticilerin denetimli serbestlik çalışmalarından memnun kaldıklarını ifade etti.


Okul yöneticileri, denetimli serbestlik faaliyetleriyle çocukların eğitim ortamlarının hazırlanmasına katkılarından dolayı Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse’ye ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü görevlilerine teşekkürlerini iletti.

DİĞER HABERLER