ELFED 600 öğrenciye kış yardımı yaptı

Elazığ Dernekler Federasyonu tarafından ilimizde eğitimlerini sürdüren ihtiyaç sahibi öğrencilere kış yardımı yapıldı.

Kısa adı ELFED olan Elazığ Dernekler Federasyonu tarafından ilimizde eğitimlerini sürdüren ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere 600 adet kaban ve mont hibe edildi.


Elazığ Dernekler Federasyonun organizasyonu ile İstanbul’da bulunan hayırseverlerin gönderdiği kaban ve montlar ELFED Gençlikten sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Çağatay Talahan, ELFED Yönetim Kurulu Üyesi Kürşad Armağan, ELFED Gençlik Kolları Başkanı Muhammet İbrahim Hoşses’in de katıldığı bir programla Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Zeki Ulufer tarafından teslim alındı.


Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Çağatay Talahan ELFED’in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bir çok kez ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ve hayır sever vatandaşları organize ederek toplanan yardımları Elazığ’daki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmak için aracılık ettiğini ifade ederek, bu yardımların aralıksız sürdürüleceğini, il dışında bulunan tüm Elazığlıların kalbinin Elazığ’la birlikte attığını ifade etti.


Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Zeki Ulufer’de ELFED’in şahsında yardımda bulunan tüm hayırseverlere teşekkür ederek, ilimize gönderilen giyim malzemelerinin ihtiyaç sahibi öğrencilere hiçbir aksaklığa uğramadan ulaşacağını söyledi. Böyle bir yardıma aracı olduğu için ELFED Genel Başkanı Faik İçmeli ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.


Ulufer ayrıca iş adamı Celal İlaldı’ya da kendisi tarafından Sivrice ilçemizin Gözeli köyünde yaptırılan Celal İlaldı Yatılı Bölge Ortaokulundaki öğrenciler için Cevizli Elazığ Kültür ve Yardımlaşma Derneği aracılığıyla gönderdiği  kışlık giyim yardımı için de teşekkür etti.

DİĞER HABERLER