3500 kişiye istihdam sağlayacak fabrika lansmanını yaptı

3500 kişiye istihdam sağlayacak fabrika lansmanını yaptı

Ülkemizin en büyük tekstil girişimlerinden olan Saka Tekstil'in lansman toplantısı yapıldı.

Tamamlandığında 3 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak olan ülkemizin en büyük tekstil girişimlerinden olan Saka Tekstil'in lansman toplantısı yapıldı.


Dün akşam Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonunda yapılan lansmana ilimiz protokolü tam kadro katılırken geceye büyük bir davetli ilgisi vardı.


Vali Çetin Oktay Kaldırım, ilimiz milletvekilleri Zülfü Demirbağ, Metin Bulut, Sermin Balık,  CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, 8. Kolordu Garnizon Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, AKP İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Elazığ OSB Başkanı Suat Öztürk, kurum müdürleri, oda başkanları, davetliler ve iş dünyasından isimler geceye katılan isimlerdendi...


Saka Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saka


YÜZDE 70'İNİ BİTİRDİK


Gecenin açış konuşmasını yapan Saka Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saka, Dünyada Türkiye, Türkiye'de de Elazığ'dan başka yerde yatırım yapmam diyerek yola çıktığını ifade etti.


Saka sözlerine şöyle devam etti: “Dünyada Türkiye’den başka yere ve Türkiye’de de Elazığ’dan başka yere yatırım yapmam diye ben bu yola çıktım. Ve şu anda bizim yatırımımız her şey görünüyor; birinci etabımızın en önemli alt yapısı olan etaplarımızı genel olarak bitirdik. Manevi olarak da yatırımı çok ağır olan bir yatırım. Maddi olarak da ağır olan bir yatırım. Efor ve enerji isteyen bir yatırım. Biz buna başladık ve bu enerjiyle, bu eforla hamt olsun yüzde 70’ini bitirdik” ifadelerini kullandı.


Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk


SALON TARİHİ GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞIYOR


Yatırımın gerçekleşmesinde ciddi payı olan Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, çok önemli bir yatırımın tanıtım programına eşlik eden salonun tarihi günlerinden birini yaşadığını belirtti.


Öztürk sözlerine şöyle devam etti: “Ramazan Bey ile yaklaşık 2 yıllık süreçte yapmış olduğumuz çalışmalarla bugün Elazığ Organize Sanayisi tarihi günlerinden birini yaşıyor bu salonda. Bu salon organize sanayi de kurulduğu günden bu tarafa cidden bir çok tarihi ve Elazığ’ın ekonomisine katma değer sağlayan, sosyal faaliyetlerine katma değer sağlayan bir çok alanda ciddi manada katma değer sağlamıştır. Bugün bu tarihi günlerden bir tanesini yaşıyoruz” şeklinde konuştu.Vali Çetin Oktay Kaldırım


ŞEHİR İÇİN GURUR VERİCİ BİR TABLO


Vali Çetin Oktay Kaldırım ilimizin gelecek adına emin adımlarla ilerlediğini belirterek gurur verici bir tablonun yaşandığını ifade etti.


Vali Çetin Oktay Kaldırım'ın konuşması şöyle: “Gerçekten bu şehir vizyonunu halletmiş. Müthiş bir birlik beraberlik ortaya koymuş. Ve gelecek hedeflerini, stratejisini çok doğru belirlemiş ve hedeflerine de emin olun emin adımlarla ilerleyen bir şehir. Gerçekten bu gurur verici bir tablo. Bu salonda, bu masaların etrafında bu sunumlarda, bu konuşmalarda görmek mutluluk verici. Buna şahitlik etmekten dolayı da ben büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Tabi şehirlere artık; müthiş kamusal yatırımlar yapılıyor. Elazığ’da kendi ölçeğinde en büyük kamusal alt yapıyı alan şehirlerden birisi. Fevkalade alt yapısını geliştirmiş, devam eden projeleriyle de inşallah sorunsuz bir hale gelecek bir şehir. Yatırım alt yapısını, kamusal alt yapısını fevkalade geliştirmiş ve yatırım iklimini de fevkalade geliştirmiş bir şehir. Ama şehirlerin taşıyıcısı özel sektör. Dolayısıyla bu yoğun ve globalleşen dünyada şehirlerin rekabetine tanıklık ediyoruz, şahitlik ediyoruz. Ve çok yoğun özellikle yatırımcı çekmek açısından, özel sektör yatırımlarını cezbetmek, çekmek, şehirlere kazandırmak açısından müthiş bir rekabet var” şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER