Bölgeye kar geliyor bize de her zamanki gibi soğuğu...

Bölgeye kar geliyor bize de her zamanki gibi soğuğu...

Metetorolojiden Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde aralıklı beklenen yağmur ve sağanak yağışların yüksek kesimlerde kar yağışına dönüşeceği uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü yaptığı açıklamayla son değerlendirmelere göre, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde aralıklı beklenen yağmur ve sağanak yağışların yüksek kesimlerde kar yağışına dönüşeceğini belirterek meteorolojik uyarıda bulunuldu.


Açıklamada şöyle denildi:

“Meteorolojik değerlendirme cuma günü öğle saatlerinden itibaren, cumartesi akşam saatlerine kadar Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan çevrelerinde aralıklı beklenen yağmur ve sağanak yağışların, zamanla yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin edilmektedir. Bu nedenle meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, buzlanma ve don olayı, tipi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR


Bölgeye yağacak kar yağışı ilimizde de hava sıcaklığını olumsuz etkileyecek... Hava sıcaklığının Cumartesi gününden itibaren gündüzleri 13 dereceye kadar düşmesi beklenirken geceleri ise -2 dereceye kadar ineceği tahmini yapılıyor.


İşte ilimizde beklenen 4 günlük hava durumu:


Cuma

Çok Bulutlu / 17° / 4°


Cumartesi

Güneşli / 13° / -1°


Pazar

Parçalı bulutlu / 13° / -2°


Pazartesi

Güneşli / 14° / -1°

DİĞER HABERLER