İşte Pertek-Tunceli yolunun yeni hali...

İşte Pertek-Tunceli yolunun yeni hali...

35 km’lik Tunceli-Pertek Yolu Karayolu tamamlandı. Vatandaşlar artık daha huzurlu, daha güvenli ve daha kaliteli yolculuk yapacaklar... Vali Sonel yolun son halinin videosunu paylaştı.

Daha önce virajlı 44 km'lik Pertek-Tunceli yolu yapılan çalışmalar sonucunda virajlardan arındırılarak 35 km'ye düşürüldü.


Çalışmalar ulaşım mesafesini de düşürdü. Daha önce bir saatte ancak alınabilen yol yeni haliyle sadece 25 dakika sürüyor.


Tunceli Valisi Tuncay Sonel


Tamamlanan Tunceli-Pertek yolunda daha önceki yıllarda bahsedilen 159 adet Mercimek virajları da kalkmış oldu.


Tunceli Valisi Tuncay Sonel yolun hizmete açıldığı 17 Ekim günü yaptığı açıklamada; “Bizlerde tatlı bir heyecan var. Tunceli birkaç yıl öncesine kadar terörle anılırken şimdi huzur, turizm, spor ve tatil şehri olarak anılmaya başladı. Tunceli-Pertek arasındaki karayolu inşaatımız da bitti şükür. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan’a, Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu’na, Bölge Müdürümüze, Yüklenici Firmamız Hayırsever İşadamımız Kazım Güntaş’a yolun her kademesinde çalışan ve emek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Allah razı olsun. Bu güzel ve kaliteli yol Tuncelimize ve Ülkemize hayırlı olsun” demişti.
Tunceli Valisi Tuncay Sonel bu kez sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yolda seyir halindeyken çekilen 'Ölürüm Türkiyem' fon müzikli videoyu paylaştı. Oldukça kaliteli olduğu görülen yol için Vali Sonel şu mesajı not düştü:

"Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan talimatlarıyla 159 virajlı, 44km’lik, bir saat süren Tunceli-Pertek Yolu bitirilerek; 35 km’ye ve 25 dakikaya düştü. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanımız Sn. @Mcahidturhan ,Gen. Mü[email protected]_Uraloglu ‘na, Sn.Kazım Güntaş’a şükranlarımızı sunarız."

DİĞER HABERLER