Elazığ'daki üniversite yurtlarında sıkıntı var mı?

Elazığ'daki üniversite yurtlarında sıkıntı var mı?

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada yurtların son durumu hakkında açıklama yaptı, ilimizde bir sorunun bulunmadığını belirtti.

İllüzyoncu medya ve akademiyanın yurtlarda yaşamayan kişilere yaptırdığı eylemlerle ülke gündemine getirdiği devlet yurtları ile ilgili son durum ne?


Elazığ'daki yurtlarda sorun var mı? Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada yurtların son durumu hakkında açıklama yaptı, ilimizde bir sorunun bulunmadığını belirtti.


Açıklama şöyle:


"Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı 4 Kız 3 Erkek toplam: 7 yurdumuzun kapasitesi 9097'dir. 


2021-2022 Öğretim yılında yurt başvurusu hakkı bulunan 5960 öğrenci yurtlarımıza barınma müracaatı yapmış olup bugün itibariyle 5828 öğrenci yurtlarımıza yerleştirilmiştir.


Başvuru yapan 2984 kız öğrencimizin %100'ü yerleştirilmiş, yine yurt başvurusu yapan  Erkek 2976 öğrencimizin 2844'ü yerleştirilirek 132 öğreci yedek mevcudunun Ekim ayı içerisinde yerleştirilmesi planlanmaktadır.Erkek öğrenci yerleştirme oranımız %95'tir.


Ek yerleştirme,Özel yetenek,yatay-dikey geçiş ve Uluslar arası öğrencilerin başvuru ve yerleştirme süreci devam etmektedir.


Not:

Sınıf tekararı yapan öğrencilerin kaydı sistem tarafından otomatik olarak siliniyor. 


Sınıf tekrarı yapmış veya herhangi bir sebeple yurt başvurusunu yapmamış öğrencilerimize Ekim ayı sonu veya Kasım ayı başında yeniden yurt başvuru hakkı tanınacağı planlanmaktadır."

DİĞER HABERLER