Fırat Üniversitesi, öğrencilerini canlı müzik ve hediyelerle karşıladı

Fırat Üniversitesi, öğrencilerini canlı müzik ve hediyelerle karşıladı

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının ilk gününde Fırat Üniversitesi kampüsleri eski özlenen günlerine geri döndü. Öğrencilerine kavuşan üniversitede renkli görüntüler de oluştu.

Fırat Üniversitesi yaklaşık 45 bin öğrencisi 4 bini aşkın akademik ve idari personeliyle bugün itibariyle eğitim ve öğretime başladı. Uzun bir sürenin ardından kampüse gelen öğrencileri Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, çiçek ve hediyelerle karşıladı. 


2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının ilk gününde Fırat Üniversitesi kampüsleri eski özlenen günlerine geri döndü. Öğrencilerine kavuşan üniversitede renkli görüntüler de oluştu. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar, öğrencileri canlı müzik eşliğinde kapıda karşıladı. 


Koronavirüs nedeniyle yaklaşık 2 yılın ardından üniversiteye gelen öğrencileri çiçeklerle karşılayan Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, rektör yardımcıları ve genel sekreter öğrencilere çeşitli hediyeler de verdi. 6 Eylül tarihinde Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nin eğitim ve öğretime başladığını bugün itibariyle de üniversitenin genelinde eğitim ve öğretim döneminin başladığını belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Büyük çoğunlukla öğrencimiz artık kampüsümüzde olacak. İnşallah her hangi bir sorunla karşılaşmadan eğitim ve öğretimimizi sürdürmüş olacağız. Bu vesileyle eğitim ve öğretim yılımızın öğrencilerimize, akademik ve idari personellerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Canlı müzik eşliğinde çiçek ve hediyelerle kapıda karşılanan üniversite öğrencileri de eğitim ve öğretim döneminin başlamasından ve kampüste olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek kendilerine sürpriz yaparak kapıda karşılayan Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ve üniversite yönetimine teşekkür ettiler.


Öte yandan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, eğitim ve öğretim yılının ilk gününde öğlen yemeğini öğrencilerle birlikte yedi. Üniversite evinde öğrencilerle zaman geçiren Rektör Prof. Dr. Göktaş, öğrencilerin ilk günkü heyecanlarına ortak oldu.DİĞER HABERLER