Jandarmadan Kovancılar'da uyuşturucu operasyonu...

Jandarmadan Kovancılar'da uyuşturucu operasyonu...

Gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla adından söz ettiren, İl Jandarma Komutanlığı uyuşturucuyla mücadelesine devam ediyor.

İl jandarma Komutanlığı uyuşturucu ile mücadele kapsamında gerçekleştirdiği son operasyon ile zehire ve zehir tacirlerine darbe vurdu. 


Komutanlığın Kovancılar'da gerçekleştirdiği operasyonda hint keneviri ve esrar ele geçirdi. Yakalanan şüpheli ise çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.


İl jandarma Komutanlığı’ndan, operasyona ilişkin olarak yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:


“Elazığ İl Jandarma Komutanlığı’nın, uyuşturucuyla mücadele kapsamındaki istihbari  çalışmaları sonucu, Kovancılar ilçesinde  hint keneviri ekimi yapıldığı bilgisine ulaşıldı. Jandarma ekiplerince M.Ç. isimli şahsın, ev ve eklentisinde yapılan aramada ;129 kök kenevir bitkisi ve 250 gr kubar esrar maddesi ele geçirilmiştir. Şüpheli hakkında Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Kullanmak için  Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak Suçu’ndan, yasal işlem başlatılmıştır. Ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik her türlü  uyuşturucuyla mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir.”

DİĞER HABERLER