Palu'da doğalgaz sızıntısı...

Palu'da doğalgaz sızıntısı...

Palu ilçesine bağlı Yeni Mahalle 15. Sokakta Canlı hatta bağlantı çalışması esnasında meydana gelen küçük çaplı sızıntı doğal gaz ekiplerince hızla kontrol altına alındı.

İlçelere doğal gaz ulaştırılması ve doğal gaz genişleme yatırımları kapsamında Palu İlçesi, Yeni Mahalle 15. Sokak’ta devam eden doğal gaz altyapı çalışmaları sırasında bugün sabah saatlerinde, kısa süreli gaz çıkışı ve statik elektrik kaynaklı ortaya çıkan kıvılcım nedeniyle küçük çaplı bir yangın meydana geldi.


Çalışmalar sırasında tedbir amaçlı sahada hazır bekleyen acil müdahale ekipleri meydana gelen küçük çaplı ve kontrollü yangına hızla müdahale ederek ilgili hatta gelen noktadan gaz arzını keserek yangını hızla kontrol altına aldı.


Hasarın hızlı ve sorunsuz onarımı için önlem amacıyla hattın bulunduğu sokakta gaz kesintisine gidilerek, 215 hanenin gazı önlem amaçlı olarak kısa süreli olarak kesildi. Hasar onarım çalışmasının tamamlanmasının ardından ilgili haneler tek tek bilgilendirilerek gaz arzı en kısa sürede tekrar sağlanacak.


Aksa Doğalgaz'dan yapılan açıklama şöyle:


"Aksa doğal gaz olarak önceliğimiz her zaman vatandaşımızın can güvenliği ve güvenli, kesintisiz, kaliteli gaz arzı sağlamaktır. Geçtiğimiz yıl meydana gelen Elâzığ depremlerinde alınan hızlı tedbirler ve profesyonel müdahalelerle doğal gaz kaynaklı hiçbir kaza ve kaybın yaşanmaması için uzman ekipleriyle görev başında bulunan Aksa Doğalgaz, bu tür rutin çalışmalarda da gerekli tüm önlemleri alarak her türlü müdahaleyi hızla gerçekleştirmektedir.


Olayla ilgili doğru bilgiyi birinci elden kamuoyuna aktarmak istediğimiz için bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur. 


Elâzığlı hemşerilerimize, 27 şehir ve 188 ilçe ve beldede doğal gaz dağıtım hizmeti gerçekleştiren Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Aksa Doğalgaz’ın güvenli ve kesintisiz doğal gaz dağıtım hizmetine duydukları güven için teşekkür ederiz."

DİĞER HABERLER