TOKİ kura çekiyor ama evleri teslim ettiği yok!

TOKİ kura çekiyor ama evleri teslim ettiği yok!

AFAD ve TOKİ’den herhangi bir açıklama yok. Valilik suskun, yetkililerden hiçbir bilgi paylaşımı gerçekleşmiyor. Merak edilen soru şu; "TOKİ'nin biten etapları neden teslim edilmiyor?"

24 Ocak’ta yaşanan Elazığ depreminin üzerinden 17 ay gibi bir zaman geçti. Büyük maddi hasarın oluştuğu şehrimizde devlet çabucak kolları sıvadı ve yaraları sarmaya başladı. Kısa sürede binlerce konut depremzedelere teslim edildi. 


Ancak son aylarda işler öyle yavaşlatıldı ki inşaatlar adeta durmuş vaziyette… Biten etaplarda bile konut teslimatı yapılmıyor. AFAD ve TOKİ’den herhangi bir açıklama yok. Valilik suskun, yetkililerden hiçbir bilgi paylaşımı gerçekleşmiyor.


Kuraları hızla çekilip sahipleri belli olan TOKİ konutlarının teslimatı için sürekli tarih belirtilmesine rağmen bir türlü açıklanan tarihlerde teslimatlar gerçekleşmiyor. TOKİ bugün de Abdullahpaşa'daki deprem konutları için kura çekti ama ne zaman teslim edilir belli değil!


AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı Ramazan Ayı içerisinde yaptığı açıklamada Ramazan Bayram sonrasında önce Çatalçeşme sonra da Yemişlik’te biten konutların sahiplerine verileceğini söylemişti.


Ancak bayramdan sonra sadece Çatalçeşme’deki biten etabın teslimatı yapılırken Yemişlik ile ilgili aradan bir buçuk aylık bir süre geçmesine rağmen hiçbir gelişme yaşanmıyor. Bölgede çevre düzenlemesi de bitmiş durumda ancak konut teslimatı henüz gerçekleşmedi.


Neyin beklendiğini, niye sahiplerine verilmediğini bilen de açıklama yapan da yok...


Diğer bölgelerde de durum farklı değil! Deprem sonrası ev kiralarını yüzde yüze yakın arttıran fırsatçı ev sahiplerinden kurtulmak için gün sayan depremzedeler konut teslimatlarının gecikmesi sebebiyle yeniden kontrat imzalatılmaya da zorlanıyor. 


Deprem mağduru halk artık konutlarının bir an evvel teslim edilmesini, evlerine yerleşip fırsatçı ev sahiplerinden kurtulmak istediklerini belirtiyor.


Bu sayede şehirde de aşırı şişirme olan fahiş ev fiyatlarında büyük bir düşüş bekleniyor.

DİĞER HABERLER