Organize Sanayi Bölgesi yatırımcılarının toz sorunu çözüldü Başkan Öztürk'ten teşekkür geldi

Organize Sanayi Bölgesi yatırımcılarının toz sorunu çözüldü Başkan Öztürk'ten teşekkür geldi

OSB Başkanı Suat Öztürk yapmış olduğu açıklamada uzun süredir yapılan işbirliği çerçevesinde sanayicilerin toz sorununun çözülmüş olduğunu ifade etti.

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk Valisi Erkaya Yırık ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş’e bölgeye yapılan hizmetlerden ötürü teşekkür etti.


Uzun süredir yapılan işbirliği çerçevesinde sanayicilerin toz sorununun çözülmüş olduğunu ifade eden Başkan Öztürk yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi:


“Uzun süredir Elazığ Valiliği ve İl Özel İdare ile yapılan görüşmeler sonucunda Elazığ OSB katı atık alanı yolunda 1.700 metrelik asfaltlama çalışması başlamıştır. En geç 15 gün içerisinde yapımı tamamlanarak hizmete sunulacaktır.


Elazığ OSB ekonomik olarak şehrimizin lokomotifidir. Bugün burada yapılan yatırımlar ile firmalarımızda ki çalışan sayımız 10 bine yaklaşmıştır. Son zamanlarda tekstil sektörünün bölgemizde açmış olduğu fabrikalarda özellikle bayan istihdam sayısı oldukça artmıştır. Bizler OSB Yönetimi olarak ilimizin menfaatine olacak her türlü oluşumun içerisinde bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz.


İlimizde ki kurumlar ile sürekli işbirliği içerisinde olmaya devam edeceğiz. Katık atık alanımızın asfaltlama çalışmasına önemli katkıda bulunan  Elazığ Valimiz Sayın Erkaya Yırık ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş’e, emeği geçen herkese şahsım ve Yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.”


DİĞER HABERLER