GSİM'den Dünya Çevre Günü Etkinlikleri

GSİM'den Dünya Çevre Günü Etkinlikleri

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Dünya Çevre Günü münasebetiyle bisiklet turu, uçurtma şenliği ve belirli noktalara kuş yemi, kedi ve köpek mamaları bırakma gibi bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Dünya Çevre Günü dolayısıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkeziyle birlikte bir dizi etkinlik yaptı.


Bisiklet turu, uçurtma şenliği ve belirli noktalara kuş yemi, kedi ve köpek mamaları bırakarak çevre duyarlılığı ve bilinci oluşturulmaya çalışılan etkinlikler hakkında yapılan açıklamada "İnsanlığımızın daha fazla oksijen ve sosyal olarak özellikle içimize kapandığımız son bir buçuk yılda daha fazla sosyal aktivitelerle etkinliklerle gençlik merkezimiz olarak ve bu yaptığımız etkinlikleri vatandaşlarımızı da dahil ederek daha fazla bilinç ve katılım oluşturmak adına faaliyetlerinizi devam ettireceğiz." mesajı verildi.


İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; Dünya Çevre günü dolayısıyla bir dizi etkinlikleri gerçekleştirdiklerini belirterek bu etkinliklerle sosyal yönümüzü geliştirmek istediklerini ifade etti, evde kaldığımız bu süreçte aktivitelere daha fazla vakit ayırmamız gerektiğini ifade etti.


Eren; "Bizler de Dünya Çevre günü dolayısıyla gönüllü gençlerimizle beraber kuş yemi bırakılması kedi ve köpek mamaları,  ayrıca çocuklarımızın da katılımıyla uçurtma şenliği düzenledik. Bizlerde bir çağrı yaparak sanayicilerimizden işadamlarımızdan Dünya Çevre günü dolayısıyla çevre bilinci oluşturarak daha fazla etkinlik yapmalarını ve etkinliklere katılarak bu bilinci oluşturmalarını bekliyoruz. Etkinliklerimize katkı sunan misafirlerimize gönüllü gençlerimize ve gençlik liderlerimize de teşekkür ediyorum." dedi

DİĞER HABERLER