Müftülük üniversite öğrencilerinin yanında...

Müftülük üniversite öğrencilerinin yanında...

İl Müftülüğü Manevi Danışmanlık ve Rehberlik faaliyetlerine devam ediyor.

İl Müftülüğü üniversitede açtığı stantta Manevi Danışmanlık ve Rehberlik faaliyetlerine bu yıl da devam ediyor.


Bu kapsamda geçen yıl olduğu gibi bu yılda TDV, Gençlik Koordinatörlüğü ve KYK Manevi Rehberleri işbirliği ile Fırat Üniversitesi’ne kayıt için gelen öğrencilere rehberlik hizmeti vermek amacıyla stant açıldı.


16 Eylül Pazartesi günü açılan stantta 30 Eylül tarihine kadar saat 09:00 ile 16:30 saatleri arasında öğrencilere hizmet verilecek.SARIKAYA/ “BU ŞEHİRDE YALNIZ DEĞİLSİNİZ”


Geçen yıl üniversite öğrencileri için “Bu şehirde Yalnız Değilsiniz” teması ile açılan standı bu yılda açtıklarını belirten İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya; 


“Gençlik Koordinatörü ve KYK Manevi Rehberlerimiz Fırat Üniversitesi’ne kayıt için gelen öğrencileri karşılayarak onlara Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Elazığ Müftülüğü’nün yanlarında olduğunu hissettirecekler.” dedi.


Müftü Sarıkaya açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:


“Diyanet İşleri Başkanlığı ve İl Müftülükleri olarak milletimizi bir araya getiren değerler ile birlikte insani haslet ve faziletlerin nesilden nesile aktarılması için her ortamda faaliyetler sürdürüyoruz. Amacımız; üstün ahlaki erdemlerle donanmış, her yönden iyi yetişmiş, ruhen ve bedenen sağlıklı bir gençliğe sahip olmaktır. Milli ve Manevi değerlere sahip çıkan bir gençliğin yetişmesi için birçok projenin yanısıra Üniversite okumak için yabancı bir şehre gelen gençlere yabancılık hissettirmemek adına bu standımızı açtık. Yüce Rabbimden tüm öğrencilerimize üstün başarılar vermesini niyaz ediyorum.” 


Foto: Elazığ Müftülüğü Basın Birimi


TURGUT/ “ÖĞRENCİLERE YARDIMCI OLACAĞIZ”


Elazığ Müftülüğü Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Turgut ise yaptığı açıklamada; standın Fırat Üniversitesi Merkez Kampüsü Rektörlük binası karşısında açıldığını belirterek, 16-30 Eylül tarihleri arasında öğrencilere her konuda rehberlik hizmeti vererek yardımcı olmaya çalışacaklarını ifade etti.

DİĞER HABERLER