Elazığ, Yeni Nesil Dijital Kütüphanesine Kavuşuyor

Elazığ, Yeni Nesil Dijital Kütüphanesine Kavuşuyor

Belediye tarafından inşa edilen ve Elazığlıların binlerce kitaba bir tıkla ulaşabileceği dijital kütüphane inşa çalışmalarında sona gelindi.

Şehrin ilk dijital kütüphanesi olma özelliği taşıyacak olan Elazığ Belediyesi Kütüphanesi ve Konferans Salonu, Rızaiye Mahallesi’nde 2000 m2 alan üzerinde 458 metrekare kapalı alana sahip olacak şekilde inşa ediliyor.


Kaba inşa inşaat çalışmaları tamamlanan kütüphane bünyesinde; 1 adet dijital kütüphane salonu ve iki adet okuma salonu yer alacak. Kütüphane çevresi de satranç alanları, grup çalışma alanlarıyla yenilikçi modern tasarıma sahip dış peyzaj çalışmasıyla şekillenecek.Geleneksel kütüphane anlayışına yepyeni bir boyut kazandıran yeni nesil uygulamalar arasında yer alan dijital kütüphane ile okuyucu binlerce kitaba, zaman ve mekan kavramlarına takılmadan, elektronik ortamda en hızlı şekilde ulaşabilme olanağı kazanacak. Okuma salonlarının da yer alacağı kütüphane, özellikle Fevziçakmak, Yıldızbağları, Rızaiye ve İzzetpaşa mahallelerinde ikamet eden gençlerin de yeni buluşma noktası olacak.

DİĞER HABERLER