Gençlik Merkezi gönüllüleri Ramazan boyunca her gün bir mahalleye mutluluk götürüyorlar

Gençlik Merkezi gönüllüleri Ramazan boyunca her gün bir mahalleye mutluluk götürüyorlar

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezinin görevli gençlik liderleri ve gönüllü gençleri, hayır sever iş insanlarının destekleriyle yardım kolilerini hazırladılar. Her gün bir mahallede yardım yapıyorlar...

Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere daha fazla ulaşmak isteyen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezinin görevli gençlik liderleri ve gönüllü gençleri, hayır sever iş insanlarının destekleriyle yardım kolilerini hazırladılar.


Ramazan ayının başlamasıyla birlikte dağıtımına başlanan yardım kolilerinin dağıtımı her gün hızla devam ediyor. İçerisinde temel gıda malzemelerinin yer aldığı yardım kolileri gençlik liderleri ve gönüllü gençler tarafından ilimizin muhtelif mahallerinde önceden belirlenmiş yardıma muhtaç ailelere nokta atışı ulaştırılıyor.Ramazan ayının dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma ayı olduğuna vurgu yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada çalışmalarının devam edeceğini belirterek şunları söyledi:


"Yaşanılan salgın nedeniyle içinden geçilen bu zor günlerde Ramazan ayının getirdiği değerlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. 17 günlük kapanma döneminde sportif aktiviteler durduruldu. Fakat Gençlik Merkezi olarak bizler hazırladığımız yardım kolileri ile  ihtiyaç sahibi ailelerimizin  yanlarında olmaya devam ediyoruz. Ramazan ayı boyunca şimdiye kadar hazırladığımız yaklaşık 100 yardım kolisini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Ramaza ayı sonuna kadarda hazırladığımız yardım kolilerinin dağıtımına devam edeceğiz. Destek veren tüm hayırseverler iş insanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutluyor, birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramı'na kavuşmayı temenni ediyorum."
DİĞER HABERLER