Sadece ABD'li şirketler değil, Rus oligarkların da yeni adresi Türkiye...

24 Şubat'ta başlayan Rusya'nın Ukrayna'yı işgal hareketi Türkiye'ye çok yönlü kazançlar sağlıyor.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil Putin'in bu askeri hamlesinin aslında ABD'ye karşı olduğunu belirtirken Yunanistan sınırına askeri yığınak yaparak Türkiye'ye saldırmayı amaçlayan ABD planını da akim bıraktığını belirtmişti.

Yine Türkiye'nin ileri ilişkiler geliştirdiği Rusya ve Ukrayna arasında tarafsız kalarak da büyük kazanımlar elde edeceğini haber vermişti.

Savaşın 20. gününe girdik ve bugün itibariyle bile tek kazançlı ülkenin Türkiye olduğu görülüyor.

Zira Putin'e karşı koyabilecek hiçbir askeri gücünün olmadığı ortaya çıkan Batı ekonomik yaptırım silahına sarılırken hem ülkeyi hem de ülkedeki zengin Rus oligarkları hedef alıyor.

Bir taraftan firmalarını Rusya'dan çekme kararı alan küresel Siyonist sermaye diğer yandan da bir çoğu Yahudi olan Rus oligarklara yaptırımlar başlatarak Putin'i durdurmaları veya devirmeleri için baskı kuruyor.

Ancak en başta akıl üstünlüğünü Türkiye'ye kaybeden Batı artık diğer üstünlüklerini de Türkiye'ye bir bir kaybediyor.

Zira Türkiye kozmik bir akıl tarafından yönetiliyor. Pandemi sürecine aylar öncesinden dünyanın haberi yokken 81 ilde toplantılar yaparak hazırlıklı giren ve 158 ülkeye yardımlar gönderen Türkiye, Rusya - Ukrayna savaşında da bir gıda tedarik sıkıntısı yaşamamak için en baştan tüm tedbirlerini aldığını gözler önüne serdi.

İşte şimdi hem yaptırım uygulayan ülkeler hem de yaptırım uygulanan Rus oligarkların Türkiye'de soluğu alması da bundan...

Çünkü Türkiye bugün dünyada alt yapısıyla ve konumuyla tüm dünyaya kolay erişilebilen ülkesi olması hasebiyle özel sektörün ilk tercih durağı oluyor.

Bir ABD Başkanı bu yüzden her sabah uyandığında dünya haritasına bakarak dünya en iyi Türkiye'den yönetilir diyordu.

Bunu bilen, gören hem Batılı ülkeler hem de Rus oligarklar soluğu Türkiye'de alıyorlar.

Şu sıralar Türkiye'ye Rus özel jetlerinin biri inip biri kalkıyor.

Son inen özel jet ise en meşhur Rus Milyarderi Abromovich'in...

İngiltere'deki yatırımlarına blokeler konan Abromovich'in LX-RAY kuyruk tescilli Gulfstream tipi özel jeti akşam saatlerinde İsrail'den havalanarak, İstanbul'a geldi.

Aynı zamanda Yahudi olan Abromovich'in aynı gün önce İsrail'e indiği ardından da Türkiye'ye geldiği belirtiliyor.

Türkiye'ye her gün böyle çok sayıda Rus oligarkın indiği özel jetler geliyor.

Diğer taraftan Rusya'dan çekilme kararı alan Batılı ülkelerin de ilk durağı Türkiye oluyor.

Rusya'dan çıkmaya hazırlanan 5 bin ABD'li şirketi temsilen ABD Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Myron Brilliant bu hafta Türkiye'yi ziyaret ediyor.

Yani Geçkil'in savaşın başladığı ilk günden belirttiği gibi Türkiye her yönden bir süper güç oluyor.

Ama bu gerçekleri illüzyoncu medya ve akademiya toplumdan gizleyince Türkiye'nin battığına inanan; marul, maydanoz, ayçiçekyağına ülkesini satabilecek bir kesim oluştu.

Türkiye'nin şu anda en büyük sorunu takiyeci Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümre oligarkları ve güdümündeki illüzyoncu medya ve akademiyası...

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Analiz bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/9678508/sadece-abdli-sirketler-degil-rus-oligarklarin-da-yeni-adresi-turkiye