ABD'nin, Geçkil'i haklı çıkaran haritası!

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, Siyonist Haçlı Batı'nın muhalefet eliyle Türkiye'de uygulamak istediği planı şöyle açıklıyor:

" İsrail'in güvenliği için tehdit unsuru olarak görülen Selçuklu ve Osmanlı'nın devamı Yeniden Büyük Türkiye'nin bertaraf edilip küçültülmesi lazım. Bunun için güncelleştirilmiş Sevr Planı'nın hayata geçirilmesi gerekiyor. İstanbul ve Marmara Bölgesi  Avrupa Birliği'ne alınıp Türkiye İç Anadolu Bölgesi'ne sıkıştırılmak isteniyor. Eski Türkiye statüko ittifakını oluşturan partilere biçilen rol budur."
- GEÇKİL -

El-Aziz'in bu tespitini haklı çıkaran bir gelişme yaşandı.

ABD'nin TV kanalı CBS News, Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı askeri harekatın ardından yayınlanan bir videoda İstanbul'u Yunanistan'ın parçası olarak gösterdi.

ABD'nin CBS NEWS kanalında gösterilen haritada İstanbul Yunanistan'ın bir parçasıymış gibi lanse edildi. 

Yapılan haberin alt yazısında "Rus gemileri Türkye'den geçiyor. Ukrayna Türkiye'den Rusya'nın geçişini engellemesini istiyor." denildi.

Olay İletişim Başkanı Fahrettin Altun tepki gösterdi.

Fahrettin Altun, gazete yönetimine bir uyarı mektubu yazarak bu yanlışın ivedilikle düzeltilmesini ve gerekli izahatın yapılmasını istedi.

Fahettin Altun mektubunda şunları kaydetti:

“CBS News televizyonunun, Rus savaş gemilerinin Boğazlar’dan geçişine dair bir haberde Türkiye’nin en büyük şehri olan ve 1453’ten bu yana Türk milletinin egemenliği altında bulunan İstanbul’u Yunanistan toprağı gibi gösterdiği dikkatime getirildi.

Yunanistan’ın Doğu Akdeniz ve Ege Denizi’nde maksimalist talepleriyle bölgesel güvenliğe zarar verdiğini ve NATO’nun Doğu kanadını zayıflattığını göz önünde bulundurarak, kanalınızın art niyetli olmadığını umduğumuz bu hatasını resmen ve açık bir biçimde protesto ediyoruz.

Yapılan hatanın tekrarlanmaması ve Türkiye’nin toprak bütünlüğünü tartışmaya açabilecek her türlü adımdan kaçınılması hususlarında gerekli tedbirlerin alınmasını ve dün yaşanan olayla ilgili bir izahat verilmesini bekliyoruz.”

El-Aziz - Odatv.com - O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Analiz bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/9498598/abdnin-geckili-hakli-cikaran-haritasi