Hepsi kaybetti tek başına Erbakan kazandı

Başlıklar:

***

Bugün 28 Şubat. 25 yıl önce ABD'de Başbakan Erbakan'a karşı planlanan, asker-sivil bütün Türkiye'nin siyasi partileri, medya kuruluşları, sivil toplum örgütleri, yargı organları, tarikat ve cemaat önderleri ile destek verdiği, kendi partisinin ihanet ettiği bir post modern darbe süreci başlatıldı. Hepsi kaybetti tek başına Erbakan kazandı. Bugün bütün Türkiye 28 Şubat'ı lanetliyor. Yani destek verenler lanetli. Destek vermeyen neredeyse yoktu! Bir de 15 Temmuz yaşandı. Daha önce Fetullah Gülen'i Erbakan dışında desteklemeyen yoktu, şimdi ise lanetlemeyen yok. Bunlar Erbakan mucizeleri. Herkes baktı, kimse görmedi.

***

Ukrayna'da yaşayan 200 bin Yahudi'den biri

Bir komedyen olan Zelenskiy 45 milyonluk Ukrayna'da yaşayan 200 bin Yahudi'den biri. Önce devlet televizyonunda oynatılan dizide cumhurbaşkanı rolü veriliyor. Oluşturulan bu algıdan sonra aday yapılıyor ve genç yaşta % 70 oy alarak cumhurbaşkanı seçiliyor. Şimdi de bir komedyenden milli kahraman çıkartılıyor. Bu örnekte görülüyor ki iki ayaklı sürüler dört ayaklı sürülerden daha kolay yönetiliyor.

***

Aşağılık bir taktik

Oligarşik Zümre illüzyoncu akademisyeni Naim Babüroğlu Rusya ile ABD hiç savaşmadı, her savaştan sonra paylaştı diyor. Demek istiyor ki Türkiye çok kafasını kaldırmasın, sonunda uzlaşıp paylaşacaklar, yine birinin payına düşecek. Bu sözde akademisyen Siyonizm'in iki dünya savaşı sonrası 1945'te kurduğu iki kutuplu Yalta Düzeninin SSCB Afganistan işgalinde, ABD ve müttefikleri Irak işgalinde İslami Cihat Örgütleri karşında yenilince yıkıldığını ve çok kutuplu bir dünya oluştuğunu bilmez mi? Yeniden Büyük Türkiye liderliğinde Yeni Bir Dünya kurulduğunu perdeleme taktiği. Aşağılık bir taktik.

***

Bu yüzden illüzyoncu medya ve akademiyanın işi kolaydır

Eğitim ve iletişim sistemleriyle ehlileştirilip sürüleştirilen toplumlar yaşanan olayları bizzat anlama çabası ve özgüveni gösteremezler. Birilerinin olup bitenleri kendilerine öğretip belletmelerini beklerler. Bu yüzden illüzyoncu medya ve akademiyanın işi kolaydır.

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Manşet bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/9492980/hepsi-kaybetti-tek-basina-erbakan-kazandi