Gazeteci Altaş, 3’üncü kez Suriye’ye gidiyor!

Geçtiğimiz yıllarda Suriye’nin Azez ve İdlib kentlerine giden gazeteci Gülşah Altaş, İHH Yetim Birimi ile birlikte bir kez daha İdlib’e hareket ediyor.

Zorlu kış şartlarında kamplarda kalan insanlara bir nebze katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten gazeteci Gülşah Altaş, değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Elazığ İHH Yetim Birimi’nin organizesiyle Suriye’nin İdlib kentine doğru yola çıkacağız. Savaşın mağdur ettiği yetim çocuklara Elazığ’dan çeşitli yardım malzemelerini yanımızda götüreceğiz. Elbette ki soğuk savaşın en büyük mağdurları masum çocuklardır. Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız ziyaretlerde kamp şartlarında çocukların nasıl mağdur olduğuna şahitlik etmiştik. Umarız bu soğuk savaş bir an önce son bulur ve insanlar rahat bir yaşam sürdürürler. İdlib ziyaretimiz öncesi oradaki masum çocuklara hediye gönderen hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Rusya’nın Ukrayna işgalinin de bir an önce son bulmasını temenni ederek, savaşın acı yüzü olan masum çocukların katlini esefle kınıyorum.”

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/9489651/gazeteci-altas-3uncu-kez-suriyeye-gidiyor