Ötekileştiren kimmiş okuyun: "Namaz kılıyorum diye film setinde dışlandım...!"

Sinema ve sanat camiası Selanik Dönmesi takiyeci Sabetaycı Zümre oligarşisinin tekelinde... O tekel yeni yeni kırılmaya başlıyor ancak halen çok yol var kat edilecek.

İşte o Zümre'nin geçmişte sanat camiasında Müslümanları nasıl ezdikleri de bir bir ortaya çıkıyor. Oyuncu Arda Kural anlatıyor.

Uzun zamandır psikolojik sorunlar yaşayan ve sıkıntılı günleri atlatan ünlü oyuncu Arda Kural, ekranlara yeniden dönmek için hazırlık yapıyor. Sıkı bir diyete başlayan Kural, 2 ayda 14 kilo vererek yeni görünümüyle beğeni toplamıştı. Kural bir TV kanalında verdiği röportajda namaz kıldığı için nasıl dışlandığını ve psikolojik sorunlarının o dönem başladığını anlattı.

"KENDİMİ DEĞİŞTİRDİM"

"Uzun bir süre kendimi bırakmıştım. İki yıldır kendime çok iyi bakıyorum. Düşüncelerimi değil; kendimi değiştirince düşüncelerim de değişti. Psikolojik rahatsızlığı olan kişilere de tavsiyem bu." diyen Arda Kural; yıllar önce 'Emret Komutanım' dizisinde birlikte rol aldığı Sarp Levendoğlu ile hiç anlaşamadıklarını ifade ederek ekledi: "Sarp Levendoğlu ile yıldızımız hiç barışmadı. Sarp bana göre aykırı bir tip. Çok rahat davranan bir insan. Kişisel sınırları ihlal etmemek gerekiyor. Çok rahat davranmaya kalktılar. Sınırlarımı ihlal edecek şekilde çok rahat konuştular. Sarp yapımcının yeğeniydi. 'Sen sus şimdi' gibi bir tavırla ezmeye çalışırmış gibi davranışlar falan sergiledi.

"NAMAZ KILIYORDUM"

Dizi zamanı namaza başlamıştım hatta 7 yıl kıldım. Set zamanı namaz kılmak için izin istediğimde acayip acayip bakışlar atıyorlardı. Daha sonra 'Sen dinci mi oldun, Allahçı mı oldun, Namaz mı kılıyorsun' aşağılamaya başladılar. Uzaktan bakıp beni bir köşede yalnız bıraktılar. Yalnız bırakılıp bakışlar aynı olunca; kırılma noktam sanırım oralar.

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/9471218/otekilestiren-kimmis-okuyun-namaz-kiliyorum-diye-film-setinde-dislandim